9d 0h
HÖRNSKÅP, med vitrin, engelsk stil, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
9d 0h
ULF GRIPENHOLM (född 1943), litografi, signerad och daterad 1976
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 0h
PLÅTBURKAR, 5 st, "CACAO", 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 0h
TAKLAMPA, metall och mässing, samtida
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 0h
CARL FREDRIK REUTERSWÄRD (1934-2016), färglitografi, signerat och numrerat 2/90
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
9d 0h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 0h
BROSCH, 18k guld, vikt ca 3,3 g
Current bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
9d 0h
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 5 st, pokalglas, glas, Kosta Boda
Current bid350 SEK
Est800 SEK
9d 22h
EVA ZETTERVALL (född 1941), färglitografi, signerad och numrerad 1/1
Current bid800 SEK
Est400 SEK
9d 22h
VITRINSKÅP, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
9d 22h
ARTHUR PERCY, bordsuppsats med skål, keramik, "Neapel", Gefle, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 22h
NIELS ERIK FROM, armaring, sterlingsilver, med bärnsten, Danmark, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est600 SEK
9d 22h
RESVÄSKA, Rimowa, 2000-tal
RESVÄSKA, Rimowa, 2000-tal
Current bid250 SEK
Est1,000 SEK
9d 22h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, monogramsignerad GW
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 23h
KONJAKSKUPOR, 8 st, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
Est400 SEK
9d 23h
DOCKHUS, med tillhörde möbler och inredning, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 23h
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, silver, med pärlemo, 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
9d 23h
BOKBAND, 13 vol, August Strindberg samlade skrifter, Bonniers förlag 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
9d 23h
BORD, 1800-tal
BORD, 1800-tal
Current bid300 SEK
Est1,500 SEK
9d 23h
VAGNSLYKTA, plåt, 1900-talets början
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 23h
ULRIKA HYDMAN VALLIEN, 4 del, glas, Kosta Boda
Current bid200 SEK
Est400 SEK
9d 23h
HERMÈS, scarf, siden, "Azulejos", design Catherine Baschet 1992
Current bid1,100 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
9d 23h
RINGAR, 2 st, förgyllt silver med granater, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
9d 23h
CLASSIC, kappa, dam, ull och päls, sannolikt sent 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 23h
ASSIETTER, 4+1 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
9d 23h
BORDSLAMPOR, 1 par, marmor, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
9d 23h
ÖVERHANDSFRÄSAR, 2 st, 1900-/2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
9d 23h
PENNSTÄLL, silver, 1944, tot vikt ca 866 g
Current bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
9d 23h
FICKUR, silver, dam, 1800-tal, samt 2 klockkedjor gulmetall
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 23h
OSCAR REUTERSWÄRD, färglitografi, signerat och numrerat 29/190
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
9d 23h
ÖVERKAST, Engel, sidenbrokad, ca 85 x 195 cm
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 23h
VÄGGUR, valnöt, pendelur, tidigt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 23h
ERIK HÖGLUND, skål, glas, 1900-talets andra hälft, signerad
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
9d 23h
LOCKURNOR, 2 st, porslin, Kina, sannolikt 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 23h
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
9d 23h
KIKARE, Ocean Antiflex, 8 x 40, Japan, 1900-talets andra hälft
Current bid100 SEK
Est300 SEK
9d 23h
ERIK BOËTHIUS (1897-1970), olja på duk, signerad och daterad 1935
Current bid200 SEK
Est400 SEK
9d 23h
MAY K LÉON (född 1947), färglitografi, signerat och numrerat 46/190
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 23h
THERESIA HVORSLEV, armring, sterlingsilver, Mema, 1978
Current bid700 SEK
Est1,000 SEK
9d 23h
LIMKNEKTAR, 5 st, 1900-/2000-tal
Current bid450 SEK
Est500 SEK
9d 23h
HYLLSYSTEM, 2 sektioner, "Altavoz", Karl Andersson & Söner, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 23h
ANNIKA DAEVEL (född 1957), halsring med hänge, sterlingsilver, 2006
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 23h
TAPANI VANHATALO, armband, tenn, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 23h
BORDSLAMPOR, 1 par, mässing, Bergboms, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est800 SEK
10d 0h
NALLE, 1900-talets första hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
10d 0h
PALL, Offecct, 2000-tal
PALL, Offecct, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
10d 0h
PETER J LASSEN, hyllmodul, Montana, 2000-tal
Current bid300 SEK
Est800 SEK
10d 0h
BORDSUR, ek, sparur, Aktiebolaget sparuret, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est400 SEK