7d 23h
LEKSAKSBUSS, plåt, Japan, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
7d 23h
RING, 18k guld, tot vikt ca 4,8 g
Current bid2,600 SEK
Est3,000 SEK
7d 23h
KARMSTOLAR, 1 par, Four Design, Danmark, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
7d 23h
LONGINES, fickur, silver, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
7d 23h
FIGUR, bemålad gips, sannolikt 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
7d 23h
SPELBORD, sent 1800-tal
SPELBORD, sent 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
7d 23h
BROSCH, förgyllt silver och granater, sannolikt 1900-talets mitt
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
7d 23h
LONGINES, damarmbandsur, manuell, 1940-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
7d 23h
SOFFBORD, 2000-tal
SOFFBORD, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
7d 23h
KOPPARBALJA, 1800-/1900-tal
KOPPARBALJA, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
7d 23h
SILVERSMYCKEN, bla enstensring, manschettknappar mm
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
7d 23h
HERMÈS, scarf, siden, "Le Mors A La Conétable", design Henri d'Origny år 1970
Current bid700 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
7d 23h
OSTKUPOR, 2 st, glas, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
7d 23h
SKULPTURER, 5 st, trä, 1900-talets första hälft, varav 2 signerade Dal-Edvin
Current bid200 SEK
Est500 SEK
7d 23h
MODELLBIL, BMW 507, Revell, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
7d 23h
BARGLOB, 1900-talets andra hälft
Current bid400 SEK
Est1,000 SEK
7d 23h
MÅRTEN CYRÉN, ljuskrona, aluminium, "Volt", Byarums Bruk, 1900-talets slut
Current bid300 SEK
Est2,000 SEK
7d 23h
PETER FREUDENTHAL (född 1938), färglitografi, signerat och daterat 1983
Current bid400 SEK
Est1,500 SEK
7d 23h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, K&EC, 1956, vikt ca 249 g
Current bid550 SEK
Est400 SEK
7d 23h
ARDY STRÜWER (1939-2023), färglitografi, signerat och numrerat 22/290
Current bid200 SEK
Est1,200 SEK
8d 0h
LARS NORRMAN (1915-1979), färglitografi, signerat och numrerat 36/310
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
8d 0h
ORIENTMATTA, BakhtiarI, ca 285 x 188 cm
Current bid250 SEK
Est4,000 SEK
8d 0h
SOFFA, möjligen Carl Malmsten, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
8d 0h
TRÄDGÅRDSBORD, metall, "Romane", Fermob
Current bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
8d 0h
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Boda Åfors, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 0h
GOLVLAMPOR, 1 par, metall, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
8d 0h
SKÅLAR OCH SKÅLFAT, 3 st, glas, 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
8d 0h
TAKKRONA, venetiansk stil, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est500 SEK
8d 0h
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 0h
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
8d 0h
FICKUR, silver, Omega, tidigt 1900-tal
Current bid550 SEK
Est600 SEK
8d 0h
LEIF AHRLE (född 1943), glasmålning, signerad
Current bid200 SEK
Est400 SEK
8d 0h
TAKLAMPA, "Elements", Note Design Studios, Zero
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
8d 0h
SALONGSBORD, empirestil, 1800-tal, skiva av kalksten
Starting bid200 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
8d 0h
CHRISTIAN DIOR, slipsnål, sannolikt sent 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 0h
RINGAR, 2 st, metall, med blå samt röda stenar, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est400 SEK
8d 0h
Starting bid200 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
8d 0h
VÄGGRELIEF, gjutjärn, Husqvarna, 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
8d 0h
MORTEL MED STÖT, malm, sannolikt tidigt 1900-tal, större modell
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 0h
KRUS, Höganäs, 2 l, 1900-tal
KRUS, Höganäs, 2 l, 1900-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
8d 0h
MANSCHETTKNAPPAR, 4 par, 1900-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
8d 0h
ANDERS OLSON (1880-1955), olja på pannå, signerad och daterad - 44
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
8d 0h
DAMARMBANDSUR, silver och vitmetall, art déco, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 0h
JORDGLOB, 1900-talets mitt
JORDGLOB, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 0h
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 20,6 g
Current bid11,000 SEK
Est12,000 - 14,000 SEK
8d 0h
ARMBANDSUR, Certina, Blue Ribbon, automatisk, guld på stål, 1960-tal
Current bid200 SEK
Est1,200 SEK
8d 0h
JOHAN CARPNER, taklampa, "Beam", Zero, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
8d 0h
GÖRAN WÄRFF, 32 del, servisdelar, kristall, "Silvia", Orrefors, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est800 SEK