TAKFOTOGENLAMPA, mässing, jugend, 1900-talets början
Current bid250 SEK
Est800 SEK
AFFISCH, efter Marc Chagall
Current bid100 SEK
Est300 SEK
ROLLATOR, Trust, 2000-tal
Current bid250 SEK
Est500 SEK
TILLBRINGARE OCH VAS, glas, Bergdala, 1900-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
BRICKBORD, 1900-tal
Current bid500 SEK
Est1,500 SEK
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 18/23k guld, tot vikt inkl band ca 17 g
Current bid10,500 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
GUNGSTOL, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
SMYCKESSET, 4 del, silver och bärnsten, 1900-talets andra hälft
Current bid550 SEK
Est600 SEK
NICLAS HOFLIN, golvlampa, "Arkipelag Twin", för Rubn
Current bid400 SEK
Est600 SEK
Current bid300 SEK
Est400 SEK
JENS FAGER, taklampor, 1 par, "Grain", Muuto, samtida
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
RING, 18k guld, med orientpärla och gröna stenar, Heribert Engelbert, Stigbert, Stockholm 1957, tot vikt ca 4,1 g
Current bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
KRUS, 3 st, stengods, Raus, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est600 SEK
BOKHYLLA, teak, 1950-/60-tal
Current bid200 SEK
Est800 SEK
CALVIN KLEIN samt BALLY, stövletter samt pumps, strlk 37,5 samt 38
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
MUMINMUGG, porslin, "Kärlek", Arabia, Finland
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
TRAPPSTEGE, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
PALL, Offecct, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, med silverlås, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SAMI KALLIO, 3 st, barstolar, "Y5", Hans K, samtida
Current bid200 SEK
Est2,000 SEK
BIJOUTERIER, bla collier och armband Snö
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
PLÅTBURK, Kalmar Karamellfabrik, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
BILMODELL, Mercedes Benz 300C, limousine, 1955, Ricko, Kina, 1900-/2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
Starting bid200 SEK
Est5,000 SEK
LOCKSKÅL, silver, CG Hallberg, Stockholm 1905, vikt ca 492 g
Current bid2,800 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
SIMON LEGALD, sidobord, travertin, "Edge", Norrman Copenhagen
Current bid1,700 SEK
Est3,000 SEK
Current bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
GÖRAN MALMVALL, soffa, Svensk fur, 1900-talets andra hälft
Current bid2,600 SEK
Est4,000 SEK
GÖRAN MALMVALL, 1 par karmstolar, Svensk fur, 1900-talets andra hälft
Current bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
KARL AXEL PEHRSON (1921‑2005), akryl på duk, signerad
Current bid26,000 SEK
Est30,000 - 35,000 SEK
GÖRAN MALMVALL, karmstol, Svensk fur, 1900-talets andra hälft
Current bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
ARMBAND, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter och opal, tot vikt ca 6 g
Current bid3,200 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
COLLIER, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter och opal, tot vikt ca 9,7 g
Current bid5,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
CARL MALMSTEN, 4 st stolar "Lilla Åland", Stolab 2024
Current bid4,800 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
TORE SUNNA (1942-2006), kåsa, samearbete, Kiruna, signerad
Current bid1,700 SEK
Est2,500 SEK
Current bid2,800 SEK
Est2,000 SEK
Current bid1,600 SEK
Est3,000 SEK
MICHAEL ANASTASSIADES, golvlampa IC Lights F1, FLOS, Italien, 2000-tal
Current bid1,800 SEK
Est3,000 SEK
Current bid1,800 SEK
Est3,000 SEK
Current bid3,800 SEK
Est4,000 SEK
Current bid2,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK