6h 59m
NISSAN, Juke, 1,6, manuell, 112hk, 6662 mil
Current bid100,000 SEK
Est100,000 - 120,000 SEK
7h 04m
Current bid3,200 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
7h 06m
SIDOBORD, Englesson, 2000-tal
SIDOBORD, Englesson, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
7h 08m
SLAGBORD, allmoge, 1700-/1800-tal
Current bid600 SEK
Est2,500 SEK
7h 10m
FLASKSCHATULL, mahogny och glas, 1800-tal
Current bid550 SEK
Est1,500 SEK
7h 12m
FRÉDÉRIC SOFIA, 4 st barstolar, metall, Fermob, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est4,000 SEK
7h 14m
OKÄND KONSTNÄR, tusch på papper, 1800-/1900-tal, osignerad
Current bid200 SEK
Est800 SEK
7h 16m
YNGVE EKSTRÖM, fåtölj, "Lamino", Swedese, 1900-talets slut
Current bid1,200 SEK
Est3,000 SEK
7h 18m
LÅDFACK, 1900-talets mitt
LÅDFACK, 1900-talets mitt
Current bid700 SEK
Est1,200 SEK
7h 20m
STOL, "Bonaldo", Don Dolli & Pocci, Italien, 20000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
7h 22m
GOLVLAMPOR 1 par, mässing, "2000 Swing", Lupia Licht, 1900-/2000-tal
Current bid1,300 SEK
Est3,000 SEK
7h 24m
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
7h 26m
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Current bid200 SEK
Est600 SEK
7h 28m
GOLVUR, allmoge, med datering 1807
Current bid400 SEK
Est800 SEK
7h 30m
TOBAKSBURK OCH SKRIN, metall, Ystad, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
7h 32m
KNUT NORMAN (1896-1977), olja på duk, signerad
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
7h 34m
MÄRTA FRIMAN, soffbord "Bond", Gärsnäs, samtida
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
7h 36m
VÄGGHYLLA, teak och bok, 1950-/60-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
7h 38m
TAKLYKTA, metall och glas, 1900-/2000-tal
Current bid600 SEK
Est1,500 SEK
7h 40m
EMILE SAUDEMONT (Frankrike 1898-1967), olja på duk, signerad
Current bid200 SEK
Est600 SEK
7h 42m
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
7h 44m
HERRARMBANDSUR, guld på stål, 1900-talets mitt
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
7h 46m
VAS, Kina, porslin, 1900-tal
VAS, Kina, porslin, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
7h 48m
TAKKRONA, tenn, 1800-/1900-tal
Current bid300 SEK
Est800 SEK
7h 50m
JOHAN BOSTRÖM, olja på duk, signerad och daterad 1916
Current bid100 SEK
Est300 SEK
7h 52m
FÅTÖLJ, Conform, 2000-tal
FÅTÖLJ, Conform, 2000-tal
Current bid500 SEK
Est1,000 SEK
7h 54m
VÄGGUR, 1930-/40-tal
VÄGGUR, 1930-/40-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
7h 56m
GUNGHÄST, bemålat trä, 1800-talets slut
Current bid250 SEK
Est1,000 SEK
7h 58m
DAMARMBANDSUR, 2 st, guld på stål, Seiko samt Astro, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
8h 00m
VAS, porslin, Imari, Japan, sannolikt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8h 02m
VINDFLÖJEL, smide, 1800-/1900-tal
Current bid350 SEK
Est800 SEK
8h 04m
MATS HÖJER, färglitografi, signerad och numrerad EA
Current bid100 SEK
Est300 SEK
8h 06m
 MILAN VOBRUBA, 3 st, vaser/skål, glas, Gusums Bruk, 1900-talets andra hälft, signerade
Current bid200 SEK
Est400 SEK
8h 08m
ARMBANDSUR, Tissot, stål, 1940-/50-tal
Current bid650 SEK
Est800 SEK
8h 10m
JOSEF FRANK, kuddfodral, "Mirakel", Firma Svenskt Tenn
Current bid650 SEK
Est600 SEK
8h 12m
GOLVUR, England, 1700-/1800-tal
Current bid300 SEK
Est2,000 SEK
8h 14m
TASSELS, 2 par, metall och textil, orientalisk stil, 1900-/2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
8h 16m
Starting bid200 SEK
Est700 SEK
8h 18m
PER-ÅKE BLIDEGÅRD (1929-1979), fototryck, signerat
Current bid1,200 SEK
Est2,000 SEK
8h 20m
SAMEKNIV, halvhorn, monogramsignerad AS, 1900-tal
Current bid600 SEK
Est1,500 SEK
8h 22m
SAMEDRÄKT, herr, kolt, Kautokeino, 1970-tal
Current bid1,000 SEK
Est3,000 SEK
8h 24m
SAMEDOCKA, Rovaniemi, 1970-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8h 26m
SAMEVÄSKA, brunt skinn, dekor av silvertråd
Current bid250 SEK
Est400 SEK
8h 28m
SCARFHÅLLARE, horn, samearbete, monogramsignerad ELS
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
8h 30m
SAMEVÄSKA, svart skinn, dekor av silvertråd
Current bid350 SEK
Est600 SEK
8h 32m
Current bid500 SEK
Est1,500 SEK
8h 34m
TORE SUNNA (1942-2006), halssmycke, sk trolltrumma, horn och trä, monogramsignerad, samt detalj till klackring
Current bid600 SEK
Est800 SEK
8h 36m
DRÄKTBROSCH, sterlingsilver, till samedräkt, Kautokeino, Juhls
Current bid650 SEK
Est800 SEK