NISSAN, Juke, 1,6, manuell, 112hk, 6662 mil
Current bid100,000 SEK
Est100,000 - 120,000 SEK
Current bid3,200 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
SIDOBORD, Englesson, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
SLAGBORD, allmoge, 1700-/1800-tal
Current bid600 SEK
Est2,500 SEK
FLASKSCHATULL, mahogny och glas, 1800-tal
Current bid550 SEK
Est1,500 SEK
FRÉDÉRIC SOFIA, 4 st barstolar, metall, Fermob, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est4,000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, tusch på papper, 1800-/1900-tal, osignerad
Current bid200 SEK
Est800 SEK
YNGVE EKSTRÖM, fåtölj, "Lamino", Swedese, 1900-talets slut
Current bid1,200 SEK
Est3,000 SEK
LÅDFACK, 1900-talets mitt
Current bid700 SEK
Est1,200 SEK
STOL, "Bonaldo", Don Dolli & Pocci, Italien, 20000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
GOLVLAMPOR 1 par, mässing, "2000 Swing", Lupia Licht, 1900-/2000-tal
Current bid1,300 SEK
Est3,000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Current bid200 SEK
Est600 SEK
GOLVUR, allmoge, med datering 1807
Current bid400 SEK
Est800 SEK
TOBAKSBURK OCH SKRIN, metall, Ystad, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
KNUT NORMAN (1896-1977), olja på duk, signerad
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
MÄRTA FRIMAN, soffbord "Bond", Gärsnäs, samtida
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
VÄGGHYLLA, teak och bok, 1950-/60-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
TAKLYKTA, metall och glas, 1900-/2000-tal
Current bid600 SEK
Est1,500 SEK
EMILE SAUDEMONT (Frankrike 1898-1967), olja på duk, signerad
Current bid200 SEK
Est600 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, metall och glas, 1900-talets första hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
HERRARMBANDSUR, guld på stål, 1900-talets mitt
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
VAS, Kina, porslin, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
TAKKRONA, tenn, 1800-/1900-tal
Current bid300 SEK
Est800 SEK
JOHAN BOSTRÖM, olja på duk, signerad och daterad 1916
Current bid100 SEK
Est300 SEK
FÅTÖLJ, Conform, 2000-tal
Current bid500 SEK
Est1,000 SEK
VÄGGUR, 1930-/40-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
GUNGHÄST, bemålat trä, 1800-talets slut
Current bid250 SEK
Est1,000 SEK
DAMARMBANDSUR, 2 st, guld på stål, Seiko samt Astro, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
VAS, porslin, Imari, Japan, sannolikt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
VINDFLÖJEL, smide, 1800-/1900-tal
Current bid350 SEK
Est800 SEK
MATS HÖJER, färglitografi, signerad och numrerad EA
Current bid100 SEK
Est300 SEK
MILAN VOBRUBA, 3 st, vaser/skål, glas, Gusums Bruk, 1900-talets andra hälft, signerade
Current bid200 SEK
Est400 SEK
ARMBANDSUR, Tissot, stål, 1940-/50-tal
Current bid650 SEK
Est800 SEK
JOSEF FRANK, kuddfodral, "Mirakel", Firma Svenskt Tenn
Current bid650 SEK
Est600 SEK
GOLVUR, England, 1700-/1800-tal
Current bid300 SEK
Est2,000 SEK
TASSELS, 2 par, metall och textil, orientalisk stil, 1900-/2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
Starting bid200 SEK
Est700 SEK
PER-ÅKE BLIDEGÅRD (1929-1979), fototryck, signerat
Current bid1,200 SEK
Est2,000 SEK
SAMEKNIV, halvhorn, monogramsignerad AS, 1900-tal
Current bid600 SEK
Est1,500 SEK
SAMEDRÄKT, herr, kolt, Kautokeino, 1970-tal
Current bid1,000 SEK
Est3,000 SEK
SAMEDOCKA, Rovaniemi, 1970-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SAMEVÄSKA, brunt skinn, dekor av silvertråd
Current bid250 SEK
Est400 SEK
SCARFHÅLLARE, horn, samearbete, monogramsignerad ELS
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
SAMEVÄSKA, svart skinn, dekor av silvertråd
Current bid350 SEK
Est600 SEK
Current bid500 SEK
Est1,500 SEK
TORE SUNNA (1942-2006), halssmycke, sk trolltrumma, horn och trä, monogramsignerad, samt detalj till klackring
Current bid600 SEK
Est800 SEK
DRÄKTBROSCH, sterlingsilver, till samedräkt, Kautokeino, Juhls
Current bid650 SEK
Est800 SEK