10d 0h
PENNSTÄLL, silver, 1944, tot vikt ca 866 g
Current bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
10d 0h
FICKUR, silver, dam, 1800-tal, samt 2 klockkedjor gulmetall
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 0h
OSCAR REUTERSWÄRD, färglitografi, signerat och numrerat 29/190
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
10d 0h
ÖVERKAST, Engel, sidenbrokad, ca 85 x 195 cm
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 0h
VÄGGUR, valnöt, pendelur, tidigt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 0h
ERIK HÖGLUND, skål, glas, 1900-talets andra hälft, signerad
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
10d 0h
LOCKURNOR, 2 st, porslin, Kina, sannolikt 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 0h
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
10d 0h
KIKARE, Ocean Antiflex, 8 x 40, Japan, 1900-talets andra hälft
Current bid100 SEK
Est300 SEK
10d 0h
ERIK BOËTHIUS (1897-1970), olja på duk, signerad och daterad 1935
Current bid200 SEK
Est400 SEK
10d 0h
MAY K LÉON (född 1947), färglitografi, signerat och numrerat 46/190
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
10d 0h
THERESIA HVORSLEV, armring, sterlingsilver, Mema, 1978
Current bid700 SEK
Est1,000 SEK
10d 0h
LIMKNEKTAR, 5 st, 1900-/2000-tal
Current bid450 SEK
Est500 SEK
10d 0h
HYLLSYSTEM, 2 sektioner, "Altavoz", Karl Andersson & Söner, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
10d 0h
ANNIKA DAEVEL (född 1957), halsring med hänge, sterlingsilver, 2006
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
10d 0h
TAPANI VANHATALO, armband, tenn, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
10d 0h
BORDSLAMPOR, 1 par, mässing, Bergboms, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est800 SEK
10d 0h
NALLE, 1900-talets första hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
10d 0h
PALL, Offecct, 2000-tal
PALL, Offecct, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
10d 0h
PETER J LASSEN, hyllmodul, Montana, 2000-tal
Current bid300 SEK
Est800 SEK
10d 0h
BORDSUR, ek, sparur, Aktiebolaget sparuret, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est400 SEK
10d 0h
DAMARMBANDSUR, Certina, 18k guld, 1900-talets andra hälft, tot vikt ca 24 g
Current bid9,800 SEK
Est12,000 SEK
10d 0h
BORDSLAMPA/VÄGGLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Current bid600 SEK
Est800 SEK
10d 0h
KNUT NORMAN (1896-1977), olja på duk, signerad
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
10d 0h
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
10d 0h
BORDSLAMPA, orientalisk, porslin, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
10d 1h
KAMEROR, 4 st, Zeiss Ikon, Kodak Retina samt Brownie modell F, 1900-tal
Current bid350 SEK
Est800 SEK
10d 1h
CARL FREDRIK REUTERSWÄRD (1934-2016), färglitografi, signerat och numrerat 2/90
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
10d 1h
SCHATULL, 1800-tal
SCHATULL, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
10d 1h
GLAS, 12 st, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est500 SEK
10d 1h
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
10d 1h
Current bid2,600 SEK
Est3,500 - 4,000 SEK
10d 1h
PALL, Offecct, 2000-tal
PALL, Offecct, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
10d 1h
RING, 18k guld, med 5 syntetiska stenar, tot vikt ca 4,4 g
Current bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
10d 1h
ARTHUR PERCY, vas, porslin, "Neapel", Gefle
Current bid200 SEK
Est400 SEK
10d 1h
SIDOBORD, "DLM", design Thomas Bentzen, Hay, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est600 SEK
10d 1h
SKRIVSTOL, Lammhults, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
10d 1h
CARL BRANDT (1871-1930), pastell, signerad
Current bid200 SEK
Est800 SEK
10d 1h
KIKARE, "Focus de lux", 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
10d 1h
BERTEL GARDBERG, 22 del, bestickuppsättning, "Triennale", Fiskars, Finland 1900-tal
Current bid250 SEK
Est2,000 SEK
10d 1h
LIMKNEKTAR, 6 st, 1900-/2000-tal
Current bid550 SEK
Est800 SEK
10d 1h
LISA JOHANSSON (1879-1955), ullkonst, mongramsignerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 1h
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 1h
MODELLBIL, BMW 503, Jadi, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 1h
JEAN BAPTISTE CAMILLE COROT (1796-1875), efter, olja på pannå, 1800-tal, signerad
Current bid750 SEK
Est1,000 SEK