6d 5h
CHARLES JOURDAN, 2 st, scarves, siden, sannolikt sent 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 5h
HARRY ALLEN, bordslampa, ”Kila”, Ikea, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 5h
SIDOBORD, "DLM", design Thomas Bentzen, Hay, 2000-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
6d 5h
COLLIER OCH ARMBAND, 4 st, odlade pärlor, modern tillverkning
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 5h
RING, 23k guld, svenska stämplar 1960, vikt ca 3,2 g
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering2 500 SEK
6d 5h
ARDY STRÜWER (1939-2023), färglitografi, signerad och numrerad 117/190
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 5h
VASER OCH LJUSLYKTOR, 5 del, glas, Reijmyre, mestadels 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 5h
FÅTÖLJ, De Nona, 2000-tal
FÅTÖLJ, De Nona, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 5h
SOFFBORD, mässing, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 3h
SYMASKIN, Elna, Schweiz, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 3h
BORDSLAMPA, Hemi, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 3h
SIDOBORD, 1 par, engelsk stil, 1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
7d 3h
BROSCH OCH HÄNGE, silver, med skuren bärnsten, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
7d 4h
TOD'S, pumps, strlk 38
TOD'S, pumps, strlk 38
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 4h
ERIKA LAGERBIELKE, skål på fot, glas, "Tigris", Orrefors, osignerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 4h
MATGRUPP, gustaviansk stil, modern tillverkning, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 4h
VÄGGHYLLA, furu, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 4h
STÖVELKNEKT, metall, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 4h
PETER DAHL (1934-2019), uställningsaffisch, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 4h
BENGT ORUP, karaff, glas, "Strikt", Johansfors, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
7d 4h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, otydligt signerad, daterad à tergo 1957
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 4h
FICKUR, dam, Waltham, 14k guld, 1900-talets första hälft, tot vikt ca 39,3 g
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering6 000 SEK
7d 4h
TAKKRONA, venetiansk stil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 4h
MÄRTA FRIMAN, soffbord "Bond", Gärsnäs, samtida
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 4h
MIKAEL KIHLMAN (född 1953), akvarell, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 4h
KARMSTOLAR, 1 par, industrimodell, AB Lindqvist, Motala, 1930-/40-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 4h
HANS WELLING, skål, keramik, "Ceralux blau", Ceramano, W. Germany, sannolikt 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 4h
ARMBAND, silver, med bärnsten, Danmark, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
7d 4h
CERTINA, damarmbandsur, stål, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 4h
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 14,5 g
Aktuellt bud7 400 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
7d 4h
KAPPA, päls och siden, strlk ca 38
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 4h
VÄGGHÖRNSKÅP, med vitrin, allmoge, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 4h
SMINKBORD, teak, 1950-/60-tal
SMINKBORD, teak, 1950-/60-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
7d 4h
OMEGA, herrarmbandsur, stål, 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 4h
PIEDESTAL, metall, 1970-/80-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 4h
MATSALSMÖBEL, 7 del, sannolikt 1960-tal
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 4h
WILHELM WAGENFELD, badrumslampa, porslin och glas, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 4h
OMEGA, herrarmbandsur, stål, "Cosmic", 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering2 500 SEK
7d 4h
KOPPARSTICK, "Le nimphe surprise", sannolikt 1700-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 4h
RING, 18k guld, vikt ca 5,1 g
RING, 18k guld, vikt ca 5,1 g
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
7d 4h
TENNFÖREMÅL, 6 del, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 4h
SAMLING BIJOUTERIER, 1900-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 4h
STEFANO CASCIANI, bordslampa, "Lu-Lu", Oluce, 2010-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 5h
BENGT ORUP, 49 del, glasservis, glas, "Recette", Johansfors
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 5h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 5h
RINGAR, 3 st, 23k guld, tot vikt ca 12,4 g
Aktuellt bud7 400 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
7d 5h
EINAR PALME (1901-1993), olja på pannå, signerad och daterad 1945
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 5h
FIGURER, 2 st, stengods, Curt M Addin, Glumslöv, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK