3d 9h
ARMBAND, 14-23k guld, tot vikt ca 51,5 g
Aktuellt bud27 000 SEK
Värdering28 000 - 30 000 SEK
3d 9h
KARMSTOLAR, 1 par, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
3d 9h
Aktuellt bud5 400 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
3d 9h
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
3d 9h
SEPPO KOHO, taklampa, "Victo 4250 pendel", Secto design, samtida
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
3d 9h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Gusums Bruk, 1900-talets början
Aktuellt bud650 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 9h
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006), olja på pannå, signerad
Aktuellt bud950 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 9h
KOLONNSKÅP, gråmålat, 1800-tal
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 9h
BORDSLAMPA, mässing och trä, swedish modern, 1940-tal
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
3d 9h
UNO VALLMAN (1913-2004), olja på duk, signerad
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
3d 9h
GULDMYNT, minst 21,6k guld, Christian IX, Danmark 1873, vikt ca 9 g
Aktuellt bud6 000 SEK
Värdering6 000 SEK
3d 9h
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
3d 9h
Aktuellt bud18 000 SEK
Värdering18 000 - 20 000 SEK
3d 9h
SKÅL, keramik, Longwy, Frankrike, sannolikt 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
3d 9h
ARTISAN, 5 del, matgrupp, design Regular Company, år 2022
Aktuellt bud17 000 SEK
Värdering35 000 - 40 000 SEK
3d 9h
Aktuellt bud4 200 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
4d 7h
Aktuellt bud550 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
4d 7h
FRANCOIS MORELLET (1926-2016), färgserigrafi, signerat och numrerat 71/350
Aktuellt bud250 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
4d 7h
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
4d 7h
ORIENTMATTA, Bakhtiari, semiantik, ca 140 x 209 cm
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
4d 7h
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
4d 7h
Aktuellt bud4 600 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
4d 7h
Aktuellt bud10 000 SEK
Värdering14 000 - 16 000 SEK
4d 7h
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
4d 7h
STOLAR, 4 st, sengustavianska, tidigt 1800-tal
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering4 000 SEK
4d 7h
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
4d 7h
BORDSLAMPA, silverpläterad mässing, "Woodville", Vaughan, samtida
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering4 000 SEK
4d 7h
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, sannolikt 1800-tal, osignerad
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
4d 7h
Aktuellt bud8 200 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
4d 7h
GALJONSFIGUR, trä, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
4d 7h
SOFFA, sengustaviansk, omkring år 1800
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
4d 7h
OLOF WALFRID NILSSON (1868-1956), olja på pannå, signerad och daterad 1949
Aktuellt bud800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
4d 7h
ORIENTMATTA, Bakhtiari Khersak, sannolikt 1930-/40-tal, ca 135 x 187 cm
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
4d 7h
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 7h
Aktuellt bud11 000 SEK
Värdering20 000 - 25 000 SEK
4d 7h
BRUNO MATHSSON, fåtöljer, 1 par, "Jetson", DUX
Aktuellt bud10 500 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
4d 7h
FIGUR, lergods, Kina, Ming
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 7h
FIGUR, lergods, Kina, Ming
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 7h
ARMBAND, 18k guld, fantasilänk, vikt ca 6,1 g
Aktuellt bud3 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
4d 7h
HANS JOHANSSON, soffbord / sidobord, "Tema", Karl Andersson & Söner
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 7h
Aktuellt bud30 000 SEK
Värdering60 000 - 80 000 SEK
4d 7h
SIXTEN FAGER (1920-2010), olja på duk, signerad
Aktuellt bud550 SEK
Värdering3 000 SEK
4d 7h
BRUNO MATHSSON, 1 par fåtöljer, "Jetson", DUX, 1990-tal
Aktuellt bud12 000 SEK
Värdering20 000 - 25 000 SEK
4d 7h
SKÅL, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud650 SEK
Värdering3 000 SEK
4d 8h
BENGT LINDSTRÖM (1925-2008), färglitografi, signerad
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 8h
BADKARSSOFFA, Louis XVI-stil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
4d 8h
FÅTÖLJER, 1 par, Louis XVI-stil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
4d 8h
SALONGSBORD, Louis XVI-stil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering3 000 SEK