3d 8h
HERMÈS, scarf, siden, "Poste et Cavalerie", design Joachim Metz
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
3d 8h
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
3d 8h
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
3d 8h
OMEGA CONSTELLATION, armbandsur, stål, quartz
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
3d 8h
SIMON JONES STUDIO, "Triangle leg", HAY, Danmark, samtida
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
3d 8h
SIMON JONES STUDIO, bänk, "Triangle leg", HAY, Danmark, samtida
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
3d 8h
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
3d 8h
BERTIL VALLIEN (född 1938), skulptur, glas, Kosta Boda, signerad Kosta Boda B Vallien 7090336
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 8h
LONGINES, damarmbandsur, 18k guld, 2010-tal
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 8h
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering2 000 - 4 000 SEK
3d 8h
THERESIA HVORSLEV, collier, sterlingsilver, Mema 1984
Aktuellt bud700 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 8h
MEISSEN, 33 del, servisporslin, "Green Indian", Tyskland, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
3d 8h
SOFFA, sengustaviansk, 1800-talets första hälft
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 8h
KAFFESERVIS, 3 del, silver, Gewe 1966, tot vikt ca 960 g
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
3d 8h
BROSCH, förgyllt silver, med skuren snäckskalskamé, svensk stämplar OAE 1920
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 8h
GOLVVAS, porslin, Kina, 1800-tal
Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 8h
HERMÈS, scarf, siden, "Le Temps des Marionettes", design Annie Faivre, 1996
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
3d 8h
BORDSLAMPA, mässing, Gusums Bruk, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud5 800 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
3d 8h
NISSEN & GEHL, sideboard, "AK 2730", Naver Collection, Danmark, nutida
Aktuellt bud15 500 SEK
Värdering20 000 - 25 000 SEK
3d 8h
ANDERS ZORN (1860-1920), etsning, signerad och daterad 1907
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
3d 8h
VAS, porslin, Kina, Guangxu (1875-1908)
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 8h
STEKFAT, porslin, tobacco leaf, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
3d 8h
Aktuellt bud900 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 8h
BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, Kina, Republik, 1900-tal
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
3d 8h
TULPANVASER, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
3d 8h
SKÅL, porslin, Kina, sannolikt 1800-talets första hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 8h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, målning på siden, Kina, Qingdynastin, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud7 200 SEK
Värdering10 000 - 15 000 SEK
3d 8h
RÖKELSEURNA, glaserat lergods, Kina, 1800-tal eller äldre
Aktuellt bud650 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 9h
TERRINER MED FAT, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud3 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
3d 9h
SNUSFLASKOR, 11 st, glas, glas och horn, orientaliska, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 9h
GÖSTA ADRIAN-NILSSON (1884-1965), olja på pannå. signerad och daterad 53
Aktuellt bud13 000 SEK
Värdering20 000 - 25 000 SEK
3d 9h
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 9h
SPEGELLAMPETTER, 1 par, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
3d 9h
KANDELABRAR, 1 par, brons, empirestil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud7 200 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
3d 9h
HANNA PAULI (1864-1940), tillskriven, olja på pannå, osignerad
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 9h
Aktuellt bud28 000 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK
3d 9h
Aktuellt bud9 000 SEK
Värdering20 000 - 25 000 SEK
3d 9h
ARMBAND, 18k guld, Norrtulls guld, Norrköping, 2000-tal, vikt ca 53,1 g
Aktuellt bud30 000 SEK
Värdering28 000 - 32 000 SEK
3d 9h
RING, 18k guld, Ateljé 15, Norrköping, vikt ca 15,2 g
Aktuellt bud8 400 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
3d 9h
LONGINES, armbandsur, 18k guld, Flagship automatic, tot vikt ca 40 g
Aktuellt bud8 400 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
3d 9h
FRITZ KALLENBERG, 33 del, servisglas, "Elvira Madigan", Kosta
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 9h
ALF SVENSSON, 1 par, bordslampor, Bergboms, 1950-/60-tal
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
3d 9h
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 9h
SYLVIA STAVVE, 1 par, bordslampor, tenn, GAB, 1930-tal
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
3d 9h
BÄGARE, silver, GAB, Stockholm 1902, vikt ca 353 g
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 9h
STRÖSOCKERSKÅLAR MED LOCK, 1 par, silver, stämplade BE, Göteborg 1908, tot vikt ca 1 270 g
Aktuellt bud6 600 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
3d 9h
ARMBAND, 18k guld, Italien, vikt ca 30,4 g
Aktuellt bud17 500 SEK
Värdering14 000 - 16 000 SEK
3d 9h
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK