10d 3h
NIELS ERIK FROM, armaring, sterlingsilver, med bärnsten, Danmark, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 3h
RESVÄSKA, Rimowa, 2000-tal
RESVÄSKA, Rimowa, 2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 3h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, monogramsignerad GW
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 3h
KONJAKSKUPOR, 8 st, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
10d 3h
DOCKHUS, med tillhörde möbler och inredning, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 3h
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, silver, med pärlemo, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 3h
BOKBAND, 13 vol, August Strindberg samlade skrifter, Bonniers förlag 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 3h
BORD, 1800-tal
BORD, 1800-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 500 SEK
10d 3h
VAGNSLYKTA, plåt, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 4h
ULRIKA HYDMAN VALLIEN, 4 del, glas, Kosta Boda
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 4h
HERMÈS, scarf, siden, "Azulejos", design Catherine Baschet 1992
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
10d 4h
RINGAR, 2 st, förgyllt silver med granater, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 4h
CLASSIC, kappa, dam, ull och päls, sannolikt sent 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 4h
ASSIETTER, 4+1 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 4h
BORDSLAMPOR, 1 par, marmor, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 4h
ÖVERHANDSFRÄSAR, 2 st, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 4h
PENNSTÄLL, silver, 1944, tot vikt ca 866 g
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
10d 4h
FICKUR, silver, dam, 1800-tal, samt 2 klockkedjor gulmetall
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 4h
OSCAR REUTERSWÄRD, färglitografi, signerat och numrerat 29/190
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 4h
ÖVERKAST, Engel, sidenbrokad, ca 85 x 195 cm
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 4h
VÄGGUR, valnöt, pendelur, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 4h
ERIK HÖGLUND, skål, glas, 1900-talets andra hälft, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 4h
LOCKURNOR, 2 st, porslin, Kina, sannolikt 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 4h
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
10d 4h
KIKARE, Ocean Antiflex, 8 x 40, Japan, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 4h
ERIK BOËTHIUS (1897-1970), olja på duk, signerad och daterad 1935
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 4h
MAY K LÉON (född 1947), färglitografi, signerat och numrerat 46/190
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 4h
THERESIA HVORSLEV, armring, sterlingsilver, Mema, 1978
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 4h
LIMKNEKTAR, 5 st, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering500 SEK
10d 4h
HYLLSYSTEM, 2 sektioner, "Altavoz", Karl Andersson & Söner, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 4h
ANNIKA DAEVEL (född 1957), halsring med hänge, sterlingsilver, 2006
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 4h
TAPANI VANHATALO, armband, tenn, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 4h
BORDSLAMPOR, 1 par, mässing, Bergboms, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 4h
NALLE, 1900-talets första hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 4h
PALL, Offecct, 2000-tal
PALL, Offecct, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 4h
PETER J LASSEN, hyllmodul, Montana, 2000-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
10d 4h
BORDSUR, ek, sparur, Aktiebolaget sparuret, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 4h
DAMARMBANDSUR, Certina, 18k guld, 1900-talets andra hälft, tot vikt ca 24 g
Aktuellt bud9 800 SEK
Värdering12 000 SEK
10d 4h
BORDSLAMPA/VÄGGLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud600 SEK
Värdering800 SEK
10d 5h
KNUT NORMAN (1896-1977), olja på duk, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 5h
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 5h
BORDSLAMPA, orientalisk, porslin, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 5h
KAMEROR, 4 st, Zeiss Ikon, Kodak Retina samt Brownie modell F, 1900-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
10d 5h
CARL FREDRIK REUTERSWÄRD (1934-2016), färglitografi, signerat och numrerat 2/90
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 5h
SCHATULL, 1800-tal
SCHATULL, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 5h
GLAS, 12 st, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 5h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 5h
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering3 500 - 4 000 SEK