7d 9h
HERRARMBANDSUR, stål, Certina, manuell, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 9h
HERRARMBANDSUR, guld på stål, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 9h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 9h
 JOSEF FRANK, 1 par kuddfodral, linne, "Vegetable tree", Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK
7d 9h
MOCKAKOPPAR MED FAT, 8 st, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, nr 1038
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 9h
GOLVLAMPOR, 1 par, By Rydéns, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 9h
KARMSTOLAR, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 9h
BESTICK, 12 del, silver, modell Olga, GAB bla 1978, tot vikt inkl knivar ca 769 g
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 9h
RING, 18k guld, total vikt ca 4,8 g
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
7d 9h
KOPPARBALJA, med smidesstativ, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 9h
ÖRJAN WIKSTRÖM, (född 1948), färglitografi, signerad och numrerad 39/200
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 9h
MATSALSMÖBEL, 7 del, gustaviansk stil, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 9h
STIG LINDBERG, 3 del, servisporslin, keramik, "Terma", Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 9h
ORIENTMATTA, Afghan, old, ca 208 x 148 cm
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 9h
SIDOBORD, 1 par, 1900-tal
SIDOBORD, 1 par, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 9h
SPEGEL, rokokostil, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 9h
SAMLING GLASFÖREMÅL, 6 del, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 9h
JOSEF FRANK, gardinlängd, linne, "Vegetable tree", Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud600 SEK
Värdering800 SEK
7d 9h
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering3 000 SEK
7d 9h
PER ÖBERG OCH SVEN-PHILIP SÖRENSEN, 6 st stolar, "Confidencen", 1900-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
7d 9h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 9h
GOLVLAMPA, 1900-talets slut
GOLVLAMPA, 1900-talets slut
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 9h
JEAN ROSENGREN (1864-1965) olja på duk, signerad
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
7d 9h
SOFFA OCH FÅTÖLJ, "Kardinal", Ikea, 1960-tal
Aktuellt bud800 SEK
Värdering3 000 SEK
7d 9h
LJUSKRONA, empirstil, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 9h
OLJELAMPA, sten, sannolikt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 9h
TAKLAMPA, glas, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 9h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, porslinstavla, otydligt signerad K Marebuz samt daterad 2000
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 9h
BORDSLAMPA, porslin, empirestil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 9h
JOHAN CARPNER, taklampa, "Beam", Zero, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 9h
SPEGEL, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 9h
CHRISTIAN DIOR, scarf, siden, sannolikt sent 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 10h
NORMANN COPENHAGEN, sidobord, samtida
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
7d 10h
GUNNAR NYLUND, figur, stengods, Rörstrand, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 10h
HÖRNSKÅP, med vitrin, engelsk stil, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 10h
ULF GRIPENHOLM (född 1943), litografi, signerad och daterad 1976
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 10h
PLÅTBURKAR, 5 st, "CACAO", 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 10h
TAKLAMPA, metall och mässing, samtida
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 10h
CARL FREDRIK REUTERSWÄRD (1934-2016), färglitografi, signerat och numrerat 2/90
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 10h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 10h
BROSCH, 18k guld, vikt ca 3,3 g
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 10h
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 5 st, pokalglas, glas, Kosta Boda
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
8d 8h
BOKHYLLA, teak, 1950-/60-tal
BOKHYLLA, teak, 1950-/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
8d 8h
EVA ZETTERVALL (född 1941), färglitografi, signerad och numrerad 1/1
Aktuellt bud800 SEK
Värdering400 SEK
8d 8h
CERTINA, damarmbandsur, guld på stål, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 8h
VITRINSKÅP, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
8d 8h
GRAFISKT BLAD, sannolikt 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 8h
ARTHUR PERCY, bordsuppsats med skål, keramik, "Neapel", Gefle, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK