Börjar: 3 jun 2022 15:30Avslutas: 12 jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
BORDSLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
VERNER PANTON, stolar, 2 st, "Series 430", för Verpan
Slutpris3 800 SEK
Värdering5 000 SEK
ORIENTMATTA, silke, ca 90 x 136 cm
Slutpris800 SEK
Värdering2 000 SEK
OLLE LARSSON, olja på duk, signerad
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1920
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
SVEN LIDBERG, färglitografi, signerad och numrerad 238/280
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
MARIANNE WESTMAN, 3 st, burkar med lock, stengods, Rörstrand
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
ANTTI KOTILAINEN, kontorsstol, Sola serien, Martela, Finland
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
LARS NORRMAN, färglitografi
LARS NORRMAN, färglitografi
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
ZAGHE, orientmatta, sannolikt 1930-tal, ca 131 x 213 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 500 SEK
BARNSTOL, 1800-1900-tal, kolonial stil
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
JORDGLOB, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
BOKHYLLA, 1900-talets första hälft
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
JAKT- OCH FICKKNIVAR, 7 st, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BADKARSSOFFA, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris350 SEK
Värdering1 200 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1921
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
GARNITYR, 3 delar, sterlingsilver, Riitta Hakala
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 SEK
SOFFA, gustaviansk, 1800-tal
SOFFA, gustaviansk, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 200 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris550 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris550 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris850 SEK
Värdering600 SEK
SIDOBORD, 1900-talets mitt
SIDOBORD, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SOCKERSKÅL, silver, med lock och strösked, CG Hallberg Stockholm 1925, vikt ca 248 g
Slutpris1 100 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Jon
Slutpris850 SEK
Värdering400 SEK
GOLVLAMPA, sannolikt Hans-Agne Jakobsson, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK
KIKARE, Zenit, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
HERRARMBANDSUR, Casio, Edifice, chronograph, WR100m
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
HATTASK, 1900-talets första hälft, med damhattar
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FRILUFTSSERVIS, "Taffel", Sigvard Bernadotte
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 132 del, nysilver, CG Hallberg
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
ERIK TUOLJA (1915-1978), samekniv, halvhornskniv, monogramsignerad
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
TAKAMPEL, empirestil, 1800-/1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
SPEGEL SAMT LAMPETTER, tenn, 1930-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, nautisk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, stengods, "Domino", Stig Lindberg, Gustavsberg
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLYSTER, mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
BURK, tenn, GAB, 1933
BURK, tenn, GAB, 1933
Slutpris300 SEK
Värdering200 SEK
URNOR, 1 par, svartlackerat gjutjärn
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
ORIENTMATTA, galleri, ca 76 x 325 cm
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
SKÅL PÅ FOT, 2 st, 1900-tal
SKÅL PÅ FOT, 2 st, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SCHUCO, modellbil Examico 4001
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
MODELLBIL, 1962 Volkswagen Samba-Bus, Sun Star, skala 1:12, 2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
MODELLBILAR, 4 st, Maisto, Universal Hobbies, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
MODELLBILAR, 14 st, bl a Smart Toys, 1900-/2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK