41340 CYLINDERSPELDOSA, 1800-tal, i träschatull

41340a_8dcf9ab4412c743_med.jpeg
  • 41340a_8dcf9ab4412c743_sm.jpeg
  • 41340b_8dcf9ab44767c5c_sm.jpeg
  • 41340c_8dcf9ab44d94e64_sm.jpeg
  • 41340d_8dcf9ab453c8d06_sm.jpeg
  • 41340e_8dcf9ab45dfa93c_sm.jpeg
  • 41340f_8dcf9ab4647c199_sm.jpeg
  • 41340g_8dcf9ab46b04fa7_sm.jpeg
  • 41340h_8dcf9ab471e4c44_sm.jpeg
  • 41340i_8dcf9ab4787507e_sm.jpeg
  • 41340j_8dcf9ab47fd30b7_sm.jpeg
  • 41340k_8dcf9ab48685912_sm.jpeg
  • 41340l_8dcf9ab48df4d48_sm.jpeg
  • 41340m_8dcf9ab496ab52d_sm.jpeg
  • 41340n_8dcf9ab49bfc5c3_sm.jpeg

Med trumma och klockspel, märkt med plakett "Qualité Excelsior Sonorité Extra Finnisante Harmonié", 8 melodier, träschatull med svärtat dekor och lock med intarsia, höjd 28, 54 x 33 cm

  • Condition:Funktion garanteras ej, schatull med åldersrelaterat slitage

Estimate10,000 - 12,000 SEK
Buyers Premium (inc. VAT)25%
Hammer Fee (inc. VAT)80 SEK
Shipping Fee (from)400 SEK