Starts: 8 Nov 2024 15:20Ends from: 24 Nov 2024 18:00

Höstens utvalda

Include closed lots
2d 20h
SALUTKANONER, 1 par, gjutjärn, Stafsjö Bruk, 1980
Current bid2,000 SEK
Est4,000 SEK
2d 20h
Current bid2,800 SEK
Est2,000 SEK
2d 20h
Current bid1,600 SEK
Est3,000 SEK
2d 20h
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, 1800-taets första hälft
Current bid1,500 SEK
Est2,500 SEK
2d 20h
Current bid2,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
2d 21h
TULPANVASER, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal
Current bid3,200 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
2d 21h
KANDELABRAR, 1 par, brons, empirestil, 1800-/1900-tal
Current bid7,200 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
3d 20h
GALJONSFIGUR, trä, 1800-/1900-tal
Current bid1,300 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
3d 20h
Current bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
3d 21h
Current bid1,500 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
3d 21h
TOBAKSBURK, snidat trä, 1800-tal
Current bid800 SEK
Est1,500 SEK
3d 21h
PIERRE FORSELL, ljusstake, mässing, "Variabel", Skultuna
Current bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
3d 22h
TAKKRONA, bronserad mässing, Frankrike, 1800-tal
Current bid1,100 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
3d 22h
KAKELUGN, fajans, Stockholm, ca 1790
Current bid10,000 SEK
Est50,000 - 60,000 SEK
4d 20h
Current bid1,500 SEK
Est1,500 SEK
4d 20h
CYLINDERSPELDOSA, 1800-tal, i träschatull
Current bid5,600 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
4d 21h
KANDELABRAR, 1 par, bronserad mässing, Frankrike, 1800-tal
Current bid1,500 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
4d 22h
Current bid1,500 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
4d 22h
VASER, 1 par, porslin, möjligen Frankrike, 1900-talets första hälft
Current bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
4d 22h
SPEGELLAMPETT, gustaviansk, sent 1700-tal
Current bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
4d 22h
SKEPPSKLOCKA, malm, större modell, 1800-tal
Current bid550 SEK
Est2,000 SEK