Starts: 1 Nov 2024 14:15Ends from: 10 Nov 2024 18:00

Tema: Vintage & Fashion

ESCADA, handväska, svart skinn, sannolikt sent 1900-/tidigt 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
CHRISTIAN DIOR, skärp, sent 1900-tal
Final bid900 SEK
Est400 SEK
CAROLINE ROHMER, kavaj, sammet, sent 1900-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
ESCADA, blus med matchande pumps, sannolikt 1990-tal
Final bid150 SEK
Est300 SEK
BROSCH, förgyllt silver och granater, sannolikt 1900-talets mitt
Final bid150 SEK
Est300 SEK
HERMÈS, scarf, siden, "Qu'importe le flacon....Pourvu qu'on ait l'ivresse", design Catherine Baschet 1988
Final bid2,000 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
CAPE, handbroderad, sent 1900-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, otydlig stämpel, 1900-talets slut
Final bid500 SEK
Est300 SEK
LOUIS VUITTON, scarf, siden, 2000-tal, med kartong
Final bid1,400 SEK
Est2,500 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, sterlingsilver, Eggert, Danmark, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est300 SEK
COLLIER, vitmetall och textil, orientalisk stil, sannolikt sent 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
CAPE, ull, Linneväveriet i Horred, 2000-tal
Final bid750 SEK
Est500 SEK
BURBERRYS, jacka och kjol, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est800 SEK
ENSTENSRING, 18k vitguld, med briljantslipad diamant ca 0.28 ct, svenska stämplar 1967, tot vikt ca 2,4 g
Final bid2,600 SEK
Est2,500 SEK
CAPE OCH KAVAJ, 2 st, dam, Moessmer, Hammerschmid, 1900-/2000-tal
Final bid550 SEK
Est300 SEK
COLLIER, stål, med damur Corocraft, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
YVES SAINT LAURENT, skärp, 1900/2000-tal
Final bid1,100 SEK
Est400 SEK
ESCADA, sjal, ull, Margaretha Ley, sannolikt 1980-/90-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
GERARD PASQUIET, kavaj, dam, sannolikt 2000-tal
Final bid400 SEK
Est300 SEK
RING, 18k vitguld, sk syskonring, med två briljantslipade diamanter tot 0.41 ct, svenska stämplar 1978, tot vikt ca 3,7 g
Final bid4,200 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
SALVATORE FERRAGAMO, blus, siden och ull, sent 1900-tal
Final bid450 SEK
Est300 SEK
RING, 18k vitguld, med odlad pärla och briljantslipade diamanter tot 0.07 ct, Heribert Engelbert, Stigbert Stockholm 1980, tot vikt ca 5,4 g
Final bid2,600 SEK
Est3,000 - 3,500 SEK
FADENMEISTER, kostym, dam, 1900-/2000-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
CAPE, brun ull, sannolikt 2000-tal
Final bid450 SEK
Est300 SEK
ARMRING, silver, med tigeröga, Ge-Kå Stockholm 1963
Final bid650 SEK
Est500 SEK
BURBERRYS, 1 par örhängen, sannolikt 1900-/2000-tal
Final bid450 SEK
Est300 SEK
SWATCH, damarmbandsur, stål, quartz
Final bid100 SEK
Est300 SEK
HERMÈS, scarf, siden, "Festival", design Henri d'Origny
Final bid2,000 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
THERESIA HVORSLEV, 1 par örhängen, sterlingsilver
Final bid450 SEK
Est1,000 SEK
PETER HAHN, polotröja, ull, obrukad
Final bid250 SEK
Est400 SEK
Final bid3,000 SEK
Est3,500 - 4,000 SEK
JOHANSSON & SCHÖTTLE, ring, sterlingsilver, med lila sten, Norrköping 2011
Final bid500 SEK
Est600 SEK
BLUS, siden, orientalisk, 1900-/2000-tal
Final bid300 SEK
Est300 SEK
BOTTEGA VENETA, handväska, skinn, Italien, 2000-tal
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
CHRISTIAN DIOR, solglasögon, sannolikt 2000-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK
GUCCI, scarf, siden, "Le Camelie"
Final bid950 SEK
Est1,800 SEK
MAX MARA, skärp, svart skinn, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
ANNIKA DAEVEL (född 1957), halsring med hänge, sterlingsilver, 2006
Final bidNo bids
Est500 SEK
ESCADA, kavaj, dam, by Margaretha Ley, sannolikt 1990-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
ESCADA, aftonväska, sannolikt sent 1900-tal
Final bid350 SEK
Est300 SEK
ARVO SAARELA, ring, silver, med grön sten, Enköping 1973
Final bid300 SEK
Est400 SEK
JOHANSSON & SCHÖTTLE, 1 par örhängen, sterlingsilver och odlade pärlor, stämplar CJ
Final bid500 SEK
Est600 SEK
RING, 18k guld, med orientpärla och gröna stenar, Heribert Engelbert, Stigbert, Stockholm 1957, tot vikt ca 4,1 g
Final bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
PÄLSKAPPA, blåräv, omkring år 2000, strlk ca 38
Final bid3,000 SEK
Est3,000 SEK
YVES SAINT LAURENT, scarf, sannolikt sent 1900-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK