Starts: 1 Nov 2024 14:15Ends from: 10 Nov 2024 18:00
Tema: Vintage & Fashion
CELINE, aftonväska, sent 1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est300 SEK
SKÄRP, 4 st, bla Laurèl, Escada, sent sannolikt 1900-tal
Final bid650 SEK
Est500 SEK
SONIA RYKIEL, kavaj, sannolikt 1990-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
HERMÈS, scarf, siden, "Brise de Charme", design Julia Abadie år 1991
Final bid1,700 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
HERMÈS, scarf, siden, "Terres Precieuses", design Annie Faivre
Final bid1,600 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
BERTIL KEMPE, armring, silver, 1973
Final bid650 SEK
Est400 SEK
YVES SAINT LAURENT VARIATION, kavaj, dam, 1980-/90-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
TOD'S, pumps, strlk 38
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
MARCIANO GUESS, klänning, spets, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
YVES SAINT LAURENT, 1 par örhängen, 1900-talets andra hälft
Final bid450 SEK
Est300 SEK
HUGO BOSS, "Hugo", axelremsväska, blått skinn, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
CHARLES JOURDAN, scarf, siden, sannolikt sent 1900-tal
Final bid750 SEK
Est300 SEK
HERMÈS, scarf, siden, "Azulejos", design Catherine Baschet 1992
Final bid1,600 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
RING, 18k guld och vitguld, med gammalslipade diamanter, tot vikt ca 10 g
Final bid4,800 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
ESCADA, blus, siden, sannolikt 1990-tal
Final bid400 SEK
Est300 SEK
COCCINELLE, handväska, 2000-tal
Final bid900 SEK
Est400 SEK
BROSCH, sterlingsilver, med odlade pärlor, sannolikt sent 1900-/tidigt 2000-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
HÄNGE, silver och paste, tidigt 1900-tal
Final bid650 SEK
Est300 SEK
BULGARI, scarf, sidentwill, Davide Pizzigoni
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
ESCADA, 2 del kostym, by Margaretha Ley, sannolikt 1990-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
MUST DE CARTIER, scarf, siden, "Panthere Royale", sannolikt sent 1900-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
DIOR, skärp, sannolikt sent 1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
RING, 18k guld, med bergkristall, Stockholm 1948, tot vikt ca 9,7 g
Final bid4,200 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
RIL'S, kavaj, ull, 2000-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
CLAES GIERTTA, halsring med hänge, sterlingsilver, Stockholm 1971
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
DRÄKT, 2 del, siden, Lecomte, sent 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
KEMPER SPORTCHIC, kappa, 1900-/2000-tal
Final bid550 SEK
Est1,000 SEK
ARMBANDSUR, 2 st, herr, Alpina samt Patria, stål, 1900-talets mitt, manuella urverk
Final bid550 SEK
Est500 SEK
CALVIN KLEIN samt BALLY, stövletter samt pumps, strlk 37,5 samt 38
Final bidNo bids
Est600 SEK
HERMÈS, scarf, siden, "Le Mors A La Conétable", design Henri d'Origny år 1970
Final bid1,600 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
SKEDEVIDRÄKT, dam, Östergötland, 1900-talets andra hälft, strlk ca 38
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
HANDVÄSKA, skinn och sammet, 1900-talets andra hälft
Final bid450 SEK
Est300 SEK
SPORTALM, kappa, med päls, 2000-tal
Final bid1,600 SEK
Est400 SEK
THERESIA HVORSLEV, 1 par örhängen, sterlingsilver
Final bid550 SEK
Est500 SEK
MULBERRY, "Bayswater", handväska, skinn, 2011
Final bid4,400 SEK
Est4,000 SEK
HERMÈS, scarf, siden, "Les cavaliers d'or", design Vladimir Rybalchenko 1975
Final bid1,300 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
ANDRÉ COURRÈGES, jacka/kavaj, Courrèges, Paris, Frankrike, sannolikt 1960-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
YVES SAINT LAURENT, scarf, siden, sannolikt sent 1900-tal
Final bid450 SEK
Est400 SEK
BRUNATE, loafers, strlk 40
Final bid500 SEK
Est300 SEK
HERMÈS, scarf, siden, "Luna Park", design Joachim Metz, 1993/94
Final bid1,200 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
SKÄRP, 3 st, Yves Saint Laurent samt Mondi, sent 1900-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK
KAVAJER, 3 st, Escada, Caractère och Armani, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
CHRISTIAN DIOR, brosch, sannolikt sent 1900-tal
Final bid650 SEK
Est400 SEK
ENSTENSRING, 18k vitguld, syntetisk sten, svenska stämplar GK Stockholm 1971, tot vikt ca 4,9 g
Final bid3,000 SEK
Est3,000 SEK
SCHNEIDERS, 2 st, kavajer, dam, ull, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est300 SEK
CHRISTIAN DIOR, slipsnål, sannolikt sent 1900-tal
Final bidNo bids
Est400 SEK
PETER HAHN, top, kashmir
Final bid400 SEK
Est300 SEK
BURBERRY, klänning, 2000-tal
Final bid500 SEK
Est2,000 SEK