Börjar: 26 mar 2022 10:00Avslutas: 3 apr 2022 16:00
Marsauktion
Marsauktionen är avslutad
Se slutpriser i katalogen nedan
Slutpris2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
MOVADO, armbandsur, 1950-/60-tal, "Calendoplan", guld på stål
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
CALVIN KLEIN, damarmbandsur, stål
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BRITT-INGER PERSSON, skulptur, gips
Slutpris6 500 SEK
Värdering2 500 SEK
SKEDAR, 2 st, silver, Danmark, tot vikt ca 154 g
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
LUCEPLAN, taklampa "Honeycomb", design Habits studio, Italien, samtida
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
MOCKASKEDAR, 11+11 st, silver, tot vikt ca 222 g
Slutpris950 SEK
Värdering700 SEK
SILVERBESTICK, olika modeller, tot vikt ca 509 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 500 SEK
ELDHUNDAR, 1 par, 1900-talets första hälft
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
PALL, 1900-talets mitt
Slutpris2 400 SEK
Värdering400 SEK
LUKTDOSA, förgyllt silver, England, 1800-tal, vikt ca 16 g
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
EMPORIO ARMANI, armbandsur, stål
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
LUKTDOSOR, 3 st, silver, bl a England, vikt ca 53 g
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
BORDSPENDYL, brons, Frankrike, sent 1800-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
TENNSOLDATER, samling, sannolikt 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
MARTELA, karmstol, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
HUMIDOR, 1800-talets andra hälft, fanerad med mahogny
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SILVERBESTICK, 7 del, bla soppslev, barnbestick, tot vikt exkl soppslev ca 139 g
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
SVEN OLSSON, skulptur, trä, signerad, sannolikt 1960-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
SIDOBORD, Skandiform, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
MATTA, rya, 1900-talets mitt, ca 117x175 cm
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
GÄRSNÄS, soffbord, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
PETER DAHL, färglitografi, signerad och numrerad XX - XXXVII
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
VÄRMEFAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
SKRIVBORD, empirstil, 1800-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering1 200 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st, Cane-line, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering1 500 SEK
MORTEL MED STÖT, Kolmårdsmarmor, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
SOFFBORD, sk Butler's tray, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA, Boréns, 1900-talets andra hälft, mässing
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
VAS, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
PALLAR, 2 st, Materia, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
COASTERS, 1 par, silver, England, tot vikt ca 130 g
Slutpris1 200 SEK
Värdering300 SEK
BYRÅ, 1960-tal, teak
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
SILVERFÖREMÅL, 11 st, tot vikt 427 g
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
HÄNGE, 18k guld, Ateljé 15 1986 Norrköping, tot vikt ca 5 g
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 400 SEK
SOFFBORD, teak, 1950-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
MATTEO UGOLINI, taklampa, Karman, Italien, samtida
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
BRICKBORD, HAY, "Tray Table", samtida
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, empirestil, omkring år 1900
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
BY LASSEN, 2 del, ljusstakar, förnicklad metall, samtida
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
STOLAR, 4 st, 1950-/60-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
JACK RÄNGE, 6 st karmstolar, Gemla, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK