8d 19h
SAMI KALLIO, 3 st, barstolar, "Y5", Hans K, samtida
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
8d 19h
VÄGGHYLLA, 1900-talets början
VÄGGHYLLA, 1900-talets början
Current bid200 SEK
Est500 SEK
8d 19h
VÄGGLAMPETTER, 1 par, gjutjärn, 1900-talets första hälft
Current bid100 SEK
Est300 SEK
8d 19h
BREVKNIV, mässing, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est400 SEK
8d 19h
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
8d 19h
PIEDESTAL, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Current bid400 SEK
Est500 SEK
8d 19h
SKÅP, 1800-tal, fanerat med mahogny
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
8d 19h
KLACKRING, 18k guld, tot vikt ca 6,6 g
Current bid2,600 SEK
Est4,000 SEK
8d 19h
VIDE JANSON, färglitografi, signerat och numrerat 11/50
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
8d 19h
INGEGERD SILOW, väggbonad, "Liljekonvalj", röllakan, Axeco, signerad IS
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
8d 19h
KNUT NORMAN (1896-1977), olja på pannå, signerad
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
8d 19h
KAFFEKANNA, större modell, koppar, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 19h
BRUNO MATHSSON, karmstol, "Eva", 1900-talets slut
Current bid250 SEK
Est4,000 SEK
8d 19h
 KOPPARHINK, 1800-tal
KOPPARHINK, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 19h
RING, silver, 1900-talets andra hälft
Current bid100 SEK
Est300 SEK
8d 19h
NILS LANDBERG, vas, Orrefors, signerad
Current bid850 SEK
Est1,000 SEK
8d 19h
 ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 4 st, vinglas, Kosta Boda
Current bid700 SEK
Est1,200 SEK
8d 19h
VAS, glas, "Coquille", Flygsfors, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est800 SEK
8d 19h
HERRARMBANDSUR, stål, Certina, manuell, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
8d 19h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
8d 19h
MOCKAKOPPAR MED FAT, 8 st, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, nr 1038
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
8d 19h
KARMSTOLAR, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets början
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
8d 19h
RING, 18k guld, total vikt ca 4,8 g
Current bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
8d 19h
ÖRJAN WIKSTRÖM, (född 1948), färglitografi, signerad och numrerad 39/200
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
8d 19h
STIG LINDBERG, 3 del, servisporslin, keramik, "Terma", Gustavsberg
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
8d 19h
SIDOBORD, 1 par, 1900-tal
SIDOBORD, 1 par, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 19h
SAMLING GLASFÖREMÅL, 6 del, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est400 SEK
8d 19h
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
8d 19h
Current bid200 SEK
Est400 SEK
8d 20h
JEAN ROSENGREN (1864-1965) olja på duk, signerad
Current bid300 SEK
Est400 SEK
8d 20h
LJUSKRONA, empirstil, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
8d 20h
TAKLAMPA, glas, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 20h
BORDSLAMPA, porslin, empirestil, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 20h
SPEGEL, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 20h
NORMANN COPENHAGEN, sidobord, samtida
Current bid300 SEK
Est600 SEK
8d 20h
HÖRNSKÅP, med vitrin, engelsk stil, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
8d 20h
ULF GRIPENHOLM (född 1943), litografi, signerad och daterad 1976
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
8d 20h
PLÅTBURKAR, 5 st, "CACAO", 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 20h
TAKLAMPA, metall och mässing, samtida
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 20h
CARL FREDRIK REUTERSWÄRD (1934-2016), färglitografi, signerat och numrerat 2/90
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
8d 20h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 20h
BROSCH, 18k guld, vikt ca 3,3 g
Current bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
8d 20h
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 5 st, pokalglas, glas, Kosta Boda
Current bid350 SEK
Est800 SEK
9d 18h
EVA ZETTERVALL (född 1941), färglitografi, signerad och numrerad 1/1
Current bid800 SEK
Est400 SEK
9d 18h
VITRINSKÅP, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
9d 18h
ARTHUR PERCY, bordsuppsats med skål, keramik, "Neapel", Gefle, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 18h
NIELS ERIK FROM, armaring, sterlingsilver, med bärnsten, Danmark, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est600 SEK
9d 18h
RESVÄSKA, Rimowa, 2000-tal
RESVÄSKA, Rimowa, 2000-tal
Current bid250 SEK
Est1,000 SEK