8h 02m
FIGURINER, 4 st, i form av fåglar, porslin, Bing & Gröndahl och Royal Cophenhagen, Danmark
Current bid200 SEK
Est400 SEK
8h 04m
SOFFA, "Gilbert", Burhéns, samtida
Current bid1,400 SEK
Est4,000 SEK
8h 06m
FÅTÖLJ, "Gilbert", Burhéns, samtida
Current bid600 SEK
Est2,000 SEK
8h 08m
BROR LINDH (1877-1941), etsning, signerad
Current bid100 SEK
Est300 SEK
8h 10m
VÄGGPENDYL, jugend, 1900-talets början
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
8h 12m
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 5 delar, teak, Jutlandia, 2000-tal
Current bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
8h 14m
WILHELM DE GEER (1927-1984), olja på duk, signerad
Current bid200 SEK
Est400 SEK
8h 16m
STOLAR, 1 par, "Hallunda", ur Ikeas 1700-talsserie
Current bid600 SEK
Est2,000 SEK
8h 18m
SPEGELLAMPETT, gustaviansk stil, sannolikt 1800-tal
Current bid950 SEK
Est2,000 SEK
8h 20m
HERMÈS, scarf, siden, "Terres Precieuses", design Annie Faivre
Current bid1,600 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
8h 22m
MÖRTSTUGOR, 4 st, metall
MÖRTSTUGOR, 4 st, metall
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8h 24m
GOLVLAMPA, 1930-tal
GOLVLAMPA, 1930-tal
Current bid400 SEK
Est600 SEK
8h 26m
Current bid500 SEK
Est800 SEK
8h 28m
SPEGEL MED KONSOLBORD, jugend, 1900-talets första hälft
Current bid250 SEK
Est1,000 SEK
8h 30m
MODELLBIL, Citroën Traction, type 11B, Solido, 1900-/2000-tal
Current bid250 SEK
Est400 SEK
8h 32m
SKÅL, silver, GAB, 1919, vikt ca 405 g
Current bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
8h 34m
RING, 23k guld, vikt ca 6 g
RING, 23k guld, vikt ca 6 g
Current bid4,400 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
8h 36m
RING, 18k guld, med vit sten, tot vikt ca 1,9 g
Current bid800 SEK
Est1,200 SEK
8h 38m
TOMAS HELLSTRÖM, figur, keramik, Nittsjö, signerad
Current bid600 SEK
Est500 SEK
8h 40m
KNUT NORMAN (1896-1977), olja på duk, signerad
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
8h 42m
BRICKA, plåt, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est500 SEK
8h 44m
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med diamanter, tot vikt ca 1,8 g
Current bid1,300 SEK
Est2,000 SEK
8h 46m
GLAS, 12 st, 1900-talets första hälft
Current bid400 SEK
Est500 SEK
8h 48m
PIEDESTAL, bronserad, 1900-talets mitt
Current bid250 SEK
Est400 SEK
8h 50m
FIGURINER, 3 st, porslin, Bing & Gröndahl och Royal Cophenhagen, Danmark
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8h 52m
VASER OCH DOSOR, 5 del, cloisonné och lackarbete, orientaliska, sannolikt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8h 54m
KARMSTOLAR, 8 st, Vitra, 1999
KARMSTOLAR, 8 st, Vitra, 1999
Current bid500 SEK
Est2,500 SEK
8h 56m
FIGURER, 8 st, sten, 1900-tal
FIGURER, 8 st, sten, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8h 58m
FIGURINER, 4 st, porslin, Bing och Gröndal, 1900-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
9h 00m
MODELLBIL, Aston Martin DB 2-4, Resin, 1900-/2000-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
9h 02m
FICKUR, sk mormorsur, silver, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9h 04m
RING, sterlingsilver och tigeröga, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9h 06m
LISA LARSON, figur, stengods, ur serien "Skansen", Gustavsberg, signerad
Current bid550 SEK
Est800 SEK
9h 08m
BERLOCKER, 6 st, 18k guld, tot vikt ca 5,5 g
Current bid3,200 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
9h 10m
MJÖLKKRUKA, rostfri, 1900-tal
MJÖLKKRUKA, rostfri, 1900-tal
Current bid150 SEK
Est300 SEK
9h 12m
TAKFOTOGENLAMPA, mässing, jugend, 1900-talets början
Current bid600 SEK
Est800 SEK
9h 14m
AFFISCH, efter Marc Chagall
AFFISCH, efter Marc Chagall
Current bid100 SEK
Est300 SEK
9h 16m
ROLLATOR, Trust, 2000-tal
ROLLATOR, Trust, 2000-tal
Current bid300 SEK
Est500 SEK
9h 18m
TILLBRINGARE OCH VAS, glas, Bergdala, 1900-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
9h 20m
BRICKBORD, 1900-tal
BRICKBORD, 1900-tal
Current bid500 SEK
Est1,500 SEK
9h 22m
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 18/23k guld, tot vikt inkl band ca 17 g
Current bid10,500 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
9h 24m
GUNGSTOL, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9h 26m
SMYCKESSET, 4 del, silver och bärnsten, 1900-talets andra hälft
Current bid550 SEK
Est600 SEK
9h 28m
NICLAS HOFLIN, golvlampa, "Arkipelag Twin", för Rubn
Current bid500 SEK
Est600 SEK
9h 30m
Current bid350 SEK
Est400 SEK
9h 32m
JENS FAGER, taklampor, 1 par, "Grain", Muuto, samtida
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
9h 34m
RING, 18k guld, med orientpärla och gröna stenar, Heribert Engelbert, Stigbert, Stockholm 1957, tot vikt ca 4,1 g
Current bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
9h 36m
KRUS, 3 st, stengods, Raus, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est600 SEK