23h 58m
TAKLAMPA, 1900-talets första hälft
Current bid600 SEK
Est800 SEK
1d 0h
LISA LARSON, figur, stengods, ur serien "Fenix", Keramikstudion Gustavsberg, signerad
Current bid900 SEK
Est1,500 SEK
1d 0h
SHANE SCHNECK, sidobord, "Bowler", HAY, samtida
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
1d 0h
BURBERRY, klänning, 2000-tal
BURBERRY, klänning, 2000-tal
Current bid900 SEK
Est2,000 SEK
1d 0h
TEKANNA, tenn, 1800-/1900-tal
TEKANNA, tenn, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
1d 0h
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets början
Current bid800 SEK
Est2,500 SEK
1d 0h
VÄGGVITRINSKÅP, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est600 SEK
1d 0h
UTSTÄLLNINGSAFFISCH, uppsänd på pannå, sannolikt 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
1d 0h
GUNGSTOL, regissörsmodell, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
1d 0h
RING, 18k guld, med röda stenar, tot vikt ca 9,6 g
Current bid5,200 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
1d 0h
TAKLAMPA, lackerad metall, "Caché Pendel", formgiven av Aurèlien Barbry, Le Klint, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
1d 0h
FÖNSTERLAMPA, mässing och plast, Aneta, modell B576, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
1d 0h
BAROMETER, Sufft, Tyskland, 1930-/40-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
1d 0h
ROYAL COPENHAGEN, kanna med lock, porslin, "Blå Blomst", 10/1511, 1900-talets andra hälft
Current bid300 SEK
Est400 SEK
1d 0h
TRAPPSTEGE/BARNSTOL, 1900-talets andra hälft
Current bid450 SEK
Est300 SEK
1d 0h
DOCKOR, 9 st, porslin, 1900-tal, bla Annette Himstedt
Current bid200 SEK
Est600 SEK
1d 0h
RINGAR, 2 st, 18k guld, tot vikt ca 8,4 g
Current bid4,600 SEK
Est5,000 SEK
1d 0h
FICKUR, SPINDELUR SAMT STOPPUR, 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
1d 0h
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 5 del, Grythyttan, "R-11 samt R-14", 1960-tal
Current bid1,000 SEK
Est3,000 SEK
1d 0h
CHRISTER WIDE, 8 del, drinkset, tenn, Kolmården, 1900-/2000-tal
Current bid250 SEK
Est600 SEK
1d 0h
ORIENTMATTA, ca 195 x 245 cm
ORIENTMATTA, ca 195 x 245 cm
Current bid250 SEK
Est1,000 SEK
1d 0h
TAKAMPEL, glas, 1900-talets början
Current bid300 SEK
Est800 SEK
1d 0h
BOK, Edward Ringborg, "Konterfejer förbundna med minnen vid Norrköping och Norrköpingsbygd", Almqvist & Wiksells Uppsala 1929
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
1d 0h
RING, 23k guld, med röd sten, tot vikt ca 4,7 g
Current bid2,400 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
1d 0h
TVINGAR, 15 st, 1900-/2000-tal
Current bid300 SEK
Est800 SEK
1d 0h
COLLIER, 2 st, silver
COLLIER, 2 st, silver
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
1d 0h
SKÅL OCH VASER, 6 del, glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
1d 0h
FIGURIN, biskviporslin, i form av delfiner, Kaiser, Tyskland
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
1d 0h
TIMO SARPANEVA, 1 par ljusstakar, glas, "Festivo", Iittala
Current bid250 SEK
Est400 SEK
1d 0h
SILVERFÖREMÅL, 6 del, silver, 1900-tal, tot vikt ca 125 g
Current bid800 SEK
Est800 SEK
1d 1h
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, engelsk stil, sannolikt 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est3,000 SEK
1d 1h
RYAMATTA, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est600 SEK
1d 1h
SPEGEL, 1800-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
1d 1h
VAS, kalksten, 1900-tal, större modell
Current bid200 SEK
Est400 SEK
1d 1h
BORDSLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
1d 1h
SIDOBORD, 1900-talets början
SIDOBORD, 1900-talets början
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
1d 1h
SIDOBORD, 1 par, 2000-tal
SIDOBORD, 1 par, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
1d 1h
Current bid900 SEK
Est1,500 SEK
1d 1h
VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-tal
Current bid250 SEK
Est800 SEK
1d 1h
CERTINA, damarmbandsur, guld på stål, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
1d 1h
FÅTÖLJ, Elias Svedberg, NK Nordiska Kompaniet, 1930-/40-tal
Current bid200 SEK
Est600 SEK
1d 1h
COLLIER, korall, silverlås, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid350 SEK
Est400 SEK
1d 1h
GUNNAR ANDER, skål på fot, Lindshammar, etikettmärkt
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
1d 1h
SPEGELLAMPETTER, 1 par, metall, 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
Est400 SEK
1d 1h
ARNE JACOBSEN, skrivbordsstol, "Oxford", Fritz Hansen
Current bid250 SEK
Est3,000 SEK
1d 1h
KÄPP, trä, med alnmått, 1900-talets första hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
1d 1h
HERRBETJÄNT, 1900-talets mitt
HERRBETJÄNT, 1900-talets mitt
Current bid250 SEK
Est500 SEK
1d 1h
ULF GRIPENHOLM (född 1943), färglitografi, signerad och daterad 1982
Starting bid200 SEK
Est400 SEK