3d 0h
RÖKELSEURNA, glaserat lergods, Kina, 1800-tal eller äldre
Current bid650 SEK
Est2,000 SEK
3d 0h
TERRINER MED FAT, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Current bid3,600 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
3d 0h
SNUSFLASKOR, 11 st, glas, glas och horn, orientaliska, 1800-/1900-tal
Current bid500 SEK
Est2,000 SEK
3d 0h
GÖSTA ADRIAN-NILSSON (1884-1965), olja på pannå. signerad och daterad 53
Current bid13,000 SEK
Est20,000 - 25,000 SEK
3d 0h
Current bid2,000 SEK
Est4,000 SEK
3d 0h
SPEGELLAMPETTER, 1 par, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Current bid2,400 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
3d 0h
KANDELABRAR, 1 par, brons, empirestil, 1800-/1900-tal
Current bid7,200 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
3d 1h
HANNA PAULI (1864-1940), tillskriven, olja på pannå, osignerad
Current bid1,500 SEK
Est3,000 SEK
3d 1h
Current bid28,000 SEK
Est30,000 - 35,000 SEK
3d 1h
Current bid9,000 SEK
Est20,000 - 25,000 SEK
3d 1h
ARMBAND, 18k guld, Norrtulls guld, Norrköping, 2000-tal, vikt ca 53,1 g
Current bid30,000 SEK
Est28,000 - 32,000 SEK
3d 1h
RING, 18k guld, Ateljé 15, Norrköping, vikt ca 15,2 g
Current bid8,400 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
3d 1h
LONGINES, armbandsur, 18k guld, Flagship automatic, tot vikt ca 40 g
Current bid8,400 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
3d 1h
FRITZ KALLENBERG, 33 del, servisglas, "Elvira Madigan", Kosta
Current bid1,200 SEK
Est4,000 SEK
3d 1h
ALF SVENSSON, 1 par, bordslampor, Bergboms, 1950-/60-tal
Current bid1,200 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
3d 1h
Current bid1,300 SEK
Est3,000 SEK
3d 1h
SYLVIA STAVVE, 1 par, bordslampor, tenn, GAB, 1930-tal
Current bid3,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
3d 1h
BÄGARE, silver, GAB, Stockholm 1902, vikt ca 353 g
Current bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
3d 1h
STRÖSOCKERSKÅLAR MED LOCK, 1 par, silver, stämplade BE, Göteborg 1908, tot vikt ca 1 270 g
Current bid6,600 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
3d 1h
ARMBAND, 18k guld, Italien, vikt ca 30,4 g
Current bid17,500 SEK
Est14,000 - 16,000 SEK
3d 1h
Current bid2,200 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
3d 1h
ARMBAND, 14-23k guld, tot vikt ca 51,5 g
Current bid27,000 SEK
Est28,000 - 30,000 SEK
3d 1h
KARMSTOLAR, 1 par, 1700-/1800-tal
Current bid1,800 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
3d 1h
Current bid5,400 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
3d 1h
Current bid2,800 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
3d 1h
SEPPO KOHO, taklampa, "Victo 4250 pendel", Secto design, samtida
Current bid1,200 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
3d 1h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Gusums Bruk, 1900-talets början
Current bid650 SEK
Est2,000 SEK
3d 1h
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006), olja på pannå, signerad
Current bid950 SEK
Est3,000 SEK
3d 1h
KOLONNSKÅP, gråmålat, 1800-tal
Current bid1,300 SEK
Est3,000 SEK
3d 1h
BORDSLAMPA, mässing och trä, swedish modern, 1940-tal
Current bid2,800 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
3d 1h
UNO VALLMAN (1913-2004), olja på duk, signerad
Current bid1,000 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
3d 1h
GULDMYNT, minst 21,6k guld, Christian IX, Danmark 1873, vikt ca 9 g
Current bid6,000 SEK
Est6,000 SEK
3d 1h
Current bid2,000 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
3d 1h
Current bid18,000 SEK
Est18,000 - 20,000 SEK
3d 1h
SKÅL, keramik, Longwy, Frankrike, sannolikt 1900-talets mitt
Current bid1,100 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
3d 1h
ARTISAN, 5 del, matgrupp, design Regular Company, år 2022
Current bid17,000 SEK
Est35,000 - 40,000 SEK
3d 1h
Current bid4,200 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
3d 23h
Current bid550 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
3d 23h
FRANCOIS MORELLET (1926-2016), färgserigrafi, signerat och numrerat 71/350
Current bid250 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
3d 23h
Current bid3,200 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
3d 23h
ORIENTMATTA, Bakhtiari, semiantik, ca 140 x 209 cm
Current bid3,200 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
3d 23h
Current bid1,500 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
3d 23h
Current bid4,600 SEK
Est7,000 - 9,000 SEK
3d 23h
Current bid10,000 SEK
Est14,000 - 16,000 SEK
3d 23h
Current bid1,200 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
3d 23h
STOLAR, 4 st, sengustavianska, tidigt 1800-tal
Current bid1,500 SEK
Est4,000 SEK
3d 23h
Current bid1,400 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
3d 23h
BORDSLAMPA, silverpläterad mässing, "Woodville", Vaughan, samtida
Current bid2,400 SEK
Est4,000 SEK