HERRARMABNDSUR, 2 st, Certina "Jubilé" samt Tissot "125", manuell/quartz
Final bid200 SEK
Est600 SEK
STOP, silver, troligen Peter och Ann Bateman, London 1796, vikt ca 797 g
Final bid6,500 SEK
Est6,000 SEK
FIGURIN, Karl Ens, Tyskland, 1900-talets första hälft, porslin
Final bid200 SEK
Est400 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, gustaviansk stil, Frankrike, 1800-talets andra hälft
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
CLUBFÅTÖLJ, 1900-talets första hälft, klädsel av brunt skinn
Final bid850 SEK
Est1,500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-talets början, musicerande amoriner, olja på duk
Final bid4,000 SEK
Est4,000 SEK