11087 SKRIVBORD, Louis XV-stil, Frankrike, sannolikt 1900-talets början

11087a_8db0b56d2876d16_med.jpeg
  • 11087a_8db0b56d2876d16_sm.jpeg
  • 11087b_8db0b56d1c21f3c_sm.jpeg
  • 11087c_8db0b56d1889971_sm.jpeg
  • 11087d_8db0b56d1e6ed13_sm.jpeg
  • 11087e_8db0b56d281ac80_sm.jpeg
  • 11087f_8db0b56d24c7559_sm.jpeg
  • 11087g_8db0b56d1c5c64d_sm.jpeg
  • 11087h_8db0b56d2bd85bd_sm.jpeg
  • 11087i_8db0b56d19c8dc5_sm.jpeg
  • 11087j_8db0b56d1e6d349_sm.jpeg

Fanerat med olika träslag, beslag och listverk av förgylld brons i form av rocailler och växtornamentik, skinnklädd skiva med guldsnitt, tre lådor, höjd 79,  176 x 94 cm

Konditionsrapport - Ett ben med mindre fanerskada, nyckel finns

    Estimate12,000 SEK
    Buyers Premium (inc. VAT)22.5%
    Hammer Fee (inc. VAT)80 SEK
    Shipping Fee (from)900 SEK