KARMSTOLAR, 4 st, Miranda of Sweden, 1900-talets slut
Final bid500 SEK
Est800 SEK
HÄNGE MED KEDJA, 18k guld, tot vikt ca 11,9 g
Final bid4,400 SEK
Est5,000 SEK
ÖRHÄNGEN OCH RINGAR, 4 del, 18k guld, tot vikt ca 5,7 g
Final bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
SAMLING BIJOUTERER OCH ENKLARE SILVERSMYCKEN, mestadels 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est300 SEK
CALO COLOMBO, 6 st stolar, "My Chair", Guzzini, Italien, 2000-tal
Final bid2,400 SEK
Est4,000 SEK
ERNST WILHELM WIDELL (1893-1969), olja på duk, signerad
Final bid200 SEK
Est500 SEK
RINGAR, 5 st, 18k guld, tot vikt ca 10 g
Final bid3,600 SEK
Est4,500 SEK
 JEMT OLOV PERSON (1871-1947), skulptur, trä, signerad
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
SIDEBOARD/BOKHYLLA, fanerad med teak, 1950-/60-tal
Final bid2,800 SEK
Est1,200 SEK
KARMSTOLAR. 1 par, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est400 SEK
GOLVLAMPA, glas, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est400 SEK
PALL, Bröderna Andersson, 1950-/60-tal
Final bid850 SEK
Est800 SEK
VITRINSKÅP, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid900 SEK
Est600 SEK
KARMSTOL, teak, 1950-/60-tal
KARMSTOL, teak, 1950-/60-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
BYRÅ, 1800-talets andra hälft
BYRÅ, 1800-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est600 SEK
SOFFBORD, Ib Kofod-Larsen, Seffle Möbelfabrik, 1950-/60-tal
Final bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
SOFFBORD, fanerat med teak, 1950-/60-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est600 SEK
COLLIER, 18k guld, "I love you", vikt ca 2,3 g
Final bid900 SEK
Est1,200 SEK
RINGAR, 2 st, 18k guld, vikt ca 5,3 g
Final bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
SOFFBORD/SIDOBORD, 1 par, Gärsnäs, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
TELEFONER, 2 st, Ericofon, sk Kobra, LM ERICSSON, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SKÅL, kristall, formgiven av Lisa Bauer, Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
ARMBAND, 18k guld, svenska stämplar Stockholm 1970, vikt ca 15 g
Final bid6,400 SEK
Est6,500 SEK
OFFICERSSABEL, Sverige, 1800-/1900-tal
Final bid2,200 SEK
Est1,500 SEK
SERVIS, 4 del, silver, tot vikt ca 325 g
Final bid1,500 SEK
Est1,500 SEK
MATBORD, teak och bok, 1950-/60-tal
Final bid900 SEK
Est600 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt 4 g
HALSKEDJA, 18k guld, vikt 4 g
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, 1800-/1900-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
COLLIER, 18k guld, Stockholm 1967, vikt ca 18,9 g
Final bid7,200 SEK
Est8,000 SEK
KOFFERT, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
FICKUR, 2 st, silver, Omega, 1900-talets första hälft
Final bid2,000 SEK
Est300 SEK
SKRIVBORD, Louis XIV-stil, 1800-/1900-tal
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
SERVISPORSLIN, 28 del, Rörstrand, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
TAKLAMPA, textil, omkring 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Est200 SEK
HÄNGE, 18k guld, svenska stämplar GD & C 1920, vikt ca 2,3 g
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
DOCKSKÅP, sannolikt 1900-talets andra hälft, med inredning
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
FÅTÖLJ, rotting och bambu, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
ALVAR AALTO, fåtölj, "Tank chair", modell 400, Artek, Finland, 2000-tal
Final bid19,000 SEK
Est25,000 SEK
BOKHYLLA, teak, 1950-/60-tal
BOKHYLLA, teak, 1950-/60-tal
Final bid850 SEK
Est1,000 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, 2000-tal
FÅTÖLJ MED FOTPALL, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
Final bid250 SEK
Est400 SEK
BRINGARE, rött glas, Pukeberg, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est200 SEK
BORDSLAMPA, mässing, 1940-tal
BORDSLAMPA, mässing, 1940-tal
Final bid1,700 SEK
Est1,200 SEK
HÄNGEN, 6 st, 18 resp 14k guld, tot vikt ca 8,3 g
Final bid1,800 SEK
Est2,500 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est600 SEK
KEYBOARD, "PSR-290", Yamaha
KEYBOARD, "PSR-290", Yamaha
Final bid500 SEK
Est600 SEK
SERVISPORSLIN, 41 del, "Peking", Gustafsberg, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK