- DiverseClear filters
MÖRTSTUGOR, 4 st, metall
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
TOMAS HELLSTRÖM, figur, keramik, Nittsjö, signerad
Current bid600 SEK
Est500 SEK
BRICKA, plåt, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est500 SEK
FIGURINER, 3 st, porslin, Bing & Gröndahl och Royal Cophenhagen, Danmark
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
VASER OCH DOSOR, 5 del, cloisonné och lackarbete, orientaliska, sannolikt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
FIGURER, 8 st, sten, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
FIGURINER, 4 st, porslin, Bing och Gröndal, 1900-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
MJÖLKKRUKA, rostfri, 1900-tal
Current bid150 SEK
Est300 SEK
AFFISCH, efter Marc Chagall
Current bid100 SEK
Est300 SEK
ROLLATOR, Trust, 2000-tal
Current bid300 SEK
Est500 SEK
KRUS, 3 st, stengods, Raus, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est600 SEK
MUMINMUGG, porslin, "Kärlek", Arabia, Finland
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
PLÅTBURK, Kalmar Karamellfabrik, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
BILMODELL, Mercedes Benz 300C, limousine, 1955, Ricko, Kina, 1900-/2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
Current bid2,800 SEK
Est2,000 SEK
Current bid1,600 SEK
Est3,000 SEK
Current bid2,600 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, brons, empirestil, 1800-/1900-tal
Current bid7,200 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
Current bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
Current bid1,900 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
PIERRE FORSELL, ljusstake, mässing, "Variabel", Skultuna
Current bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
TAKKRONA, bronserad mässing, Frankrike, 1800-tal
Current bid1,100 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Current bid1,500 SEK
Est1,500 SEK
KANDELABRAR, 1 par, bronserad mässing, Frankrike, 1800-tal
Current bid1,500 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Current bid2,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
VASER, 1 par, porslin, möjligen Frankrike, 1900-talets första hälft
Current bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
RELIEF, gjutjärn, Hällefors bruk, 1900-talets första hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
KRUS, stengods, 1900-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
FAT, porslin, Holland, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
RESEUR, mässing, Estyma, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est800 SEK
SAMLING TÄNDSTICKOR, 1900-talets mitt
Current bid100 SEK
Est300 SEK
KIKARE, Derby, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
HATTHYLLA, metall, funkis, 1900-talets mitt
Current bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Current bid200 SEK
Est500 SEK
VASER OCH LJUSLYKTOR, 5 del, glas, Reijmyre, mestadels 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SYMASKIN, Elna, Schweiz, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
VÄGGHYLLA, furu, 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
STÖVELKNEKT, metall, 1900-talets andra hälft
Current bid100 SEK
Est300 SEK
KOPPARSTICK, "Le nimphe surprise", sannolikt 1700-tal
Current bid200 SEK
Est600 SEK