- TemaauktionClear filters
Current bid850 SEK
Est1,500 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, ur serien "Fenix", Keramikstudion Gustavsberg, signerad
Current bid900 SEK
Est1,500 SEK
BURBERRY, klänning, 2000-tal
Current bid900 SEK
Est2,000 SEK
Current bid900 SEK
Est1,500 SEK
HERMÈS, scarf, siden, "Terres Precieuses", design Annie Faivre
Current bid850 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, ur serien "Skansen", Gustavsberg, signerad
Current bid500 SEK
Est800 SEK
RING, 18k guld, med orientpärla och gröna stenar, Heribert Engelbert, Stigbert, Stockholm 1957, tot vikt ca 4,1 g
Current bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
CALVIN KLEIN samt BALLY, stövletter samt pumps, strlk 37,5 samt 38
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
RING, 18k vitguld, med odlad pärla och briljantslipade diamanter tot 0.07 ct, Heribert Engelbert, Stigbert Stockholm 1980, tot vikt ca 5,4 g
Current bid2,600 SEK
Est3,000 - 3,500 SEK
MARCIANO GUESS, klänning, spets, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
LOUIS VUITTON, scarf, siden, 2000-tal, med kartong
Current bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
CHARLES JOURDAN, 2 st, scarves, siden, sannolikt sent 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
TOD'S, pumps, strlk 38
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
LISA LARSON, figur/sparbössa, stengods, Gustavsberg
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
THERESIA HVORSLEV, 1 par örhängen, sterlingsilver
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
HERMÈS, scarf, siden, "Les Jardiniers du Roy", design Maurice Tranchant 1967
Current bid800 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
BROSCH, förgyllt silver och granater, sannolikt 1900-talets mitt
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
HERMÈS, scarf, siden, "Le Mors A La Conétable", design Henri d'Origny år 1970
Current bid700 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
CHRISTIAN DIOR, slipsnål, sannolikt sent 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
ARMBANDSUR, Certina, Blue Ribbon, automatisk, guld på stål, 1960-tal
Current bid200 SEK
Est1,200 SEK
HERMÈS, scarf, siden, "Azulejos", design Catherine Baschet 1992
Current bid1,100 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
CLASSIC, kappa, dam, ull och päls, sannolikt sent 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
THERESIA HVORSLEV, armring, sterlingsilver, Mema, 1978
Current bid700 SEK
Est1,000 SEK
ANNIKA DAEVEL (född 1957), halsring med hänge, sterlingsilver, 2006
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
BROSCH, 18k guld, med orientpärlor, svenska stämplar CH 1851, vikt ca 6,5 g
Current bid2,600 SEK
Est3,500 - 4,000 SEK