1
03m 14s
JOSEF FRANK, kuddfodral, "Mirakel", Firma Svenskt Tenn
Current bid700 SEK
Est600 SEK
22h 57m
LISA LARSON, figur, stengods, "Charlotta", ur serien ABC-flickorna, Gustavsberg
Current bid2,600 SEK
Est2,000 SEK
23h 03m
Current bid850 SEK
Est1,500 SEK
23h 11m
LISA LARSON, figur, stengods, ur serien "Fenix", Keramikstudion Gustavsberg, signerad
Current bid900 SEK
Est1,500 SEK
1d 0h
Current bid900 SEK
Est1,500 SEK
2d 0h
LISA LARSON, figur, stengods, ur serien "Skansen", Gustavsberg, signerad
Current bid500 SEK
Est800 SEK
2d 0h
BOKHYLLA, teak, 1950-/60-tal
BOKHYLLA, teak, 1950-/60-tal
Current bid250 SEK
Est800 SEK
2d 23h
GÖRAN MALMVALL, soffa, Svensk fur, 1900-talets andra hälft
Current bid2,600 SEK
Est4,000 SEK
3d 1h
BORDSLAMPA, mässing och trä, swedish modern, 1940-tal
Current bid2,800 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
3d 23h
Current bid4,600 SEK
Est7,000 - 9,000 SEK
3d 23h
Current bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
4d 1h
Current bid1,300 SEK
Est3,000 SEK
4d 22h
Current bid2,200 SEK
Est4,000 SEK
4d 22h
Current bid2,800 SEK
Est2,000 SEK
4d 23h
ARNE JACOBSEN, 6 st stolar, "Sjuan", för Fritz Hansen
Current bid5,800 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
4d 23h
Current bid3,400 SEK
Est3,000 SEK
4d 23h
TAKLAMPA, metall och glas, sk Saturnuslampa, 1930-tal
Current bid1,700 SEK
Est3,000 SEK
4d 23h
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand, signerad
Current bid500 SEK
Est2,000 SEK
4d 23h
GUNNAR NYLUND, vas, chamotte, Rörstrand, signerad
Current bid750 SEK
Est1,000 SEK
4d 23h
TAKLAMPA, metall och glas, 1930-tal
Current bid3,600 SEK
Est3,000 SEK
5d 0h
Current bid4,000 SEK
Est4,000 SEK
5d 1h
TORD BJÖRKLUND, 1 par fåtöljer, "Klinte", IKEA, 1970-tal
Current bid3,800 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
5d 1h
STIG LINDBERG, figur, stengods, Gustavsberg
Current bid2,800 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 22h
STIG LINDBERG, skål, porslin, "Berså", Gustavsberg, 1960-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
6d 0h
LISA LARSON, adventsljusstake, porslin, Gustavsberg
Current bid1,000 SEK
Est3,000 SEK
6d 0h
HATTHYLLA, metall, funkis, 1900-talets mitt
Current bid550 SEK
Est1,000 SEK
6d 0h
BRINGARE, glas, sannolikt Bengt Orup, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est400 SEK
6d 0h
HARRY ALLEN, bordslampa, ”Kila”, Ikea, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
6d 0h
SOFFBORD, mässing, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
6d 23h
KARMSTOLAR, 1 par, industrimodell, AB Lindqvist, Motala, 1930-/40-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
6d 23h
SMINKBORD, teak, 1950-/60-tal
SMINKBORD, teak, 1950-/60-tal
Current bid550 SEK
Est800 SEK
6d 23h
WILHELM WAGENFELD, badrumslampa, porslin och glas, 1900-talets mitt
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
7d 0h
LISA LARSON, figur/sparbössa, stengods, Gustavsberg
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
7d 0h
SPEGEL, teak, 1950-/60-tal
SPEGEL, teak, 1950-/60-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
7d 0h
SÄNGBORD, 1 par, 1900-talets mitt
Current bid250 SEK
Est800 SEK
7d 23h
BYRÅ, 1950-/60-tal
BYRÅ, 1950-/60-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
7d 23h
THERESIA HVORSLEV, 1 par örhängen, sterlingsilver
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
7d 23h
LEKSAKSBUSS, plåt, Japan, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
8d 22h
MEKANISK LEKSAK, plåt, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 23h
GOLVLAMPA, keramik, sannolikt 1970-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
9d 0h
STIG LINDBERG, 3 del, servisporslin, keramik, "Terma", Gustavsberg
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
9d 0h
PLÅTBURKAR, 5 st, "CACAO", 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 23h
DOCKHUS, med tillhörde möbler och inredning, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 23h
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
9d 23h
THERESIA HVORSLEV, armring, sterlingsilver, Mema, 1978
Current bid700 SEK
Est1,000 SEK
10d 0h
NALLE, 1900-talets första hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
10d 0h
ARTHUR PERCY, vas, porslin, "Neapel", Gefle
Current bid200 SEK
Est400 SEK
10d 0h
BERTEL GARDBERG, 22 del, bestickuppsättning, "Triennale", Fiskars, Finland 1900-tal
Current bid250 SEK
Est2,000 SEK