1
20h 40m
PUNCHMUGGAR, 12 st, silver, CESON, år 1976, tot vikt ca 380 g
Current bid1,900 SEK
Est2,000 SEK
21h 34m
COLLIER, 2 st, silver
COLLIER, 2 st, silver
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
21h 42m
SILVERFÖREMÅL, 6 del, silver, 1900-tal, tot vikt ca 125 g
Current bid800 SEK
Est800 SEK
22h 06m
COLLIER, korall, silverlås, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid350 SEK
Est400 SEK
1d 21h
SKÅL, silver, GAB, 1919, vikt ca 405 g
Current bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
1d 21h
FICKUR, sk mormorsur, silver, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
1d 21h
RING, sterlingsilver och tigeröga, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
1d 21h
SMYCKESSET, 4 del, silver och bärnsten, 1900-talets andra hälft
Current bid550 SEK
Est600 SEK
2d 20h
LOCKSKÅL, silver, CG Hallberg, Stockholm 1905, vikt ca 492 g
Current bid2,800 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
2d 21h
THERESIA HVORSLEV, collier, sterlingsilver, Mema 1984
Current bid700 SEK
Est2,000 SEK
2d 21h
KAFFESERVIS, 3 del, silver, Gewe 1966, tot vikt ca 960 g
Current bid5,000 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
2d 21h
BROSCH, förgyllt silver, med skuren snäckskalskamé, svensk stämplar OAE 1920
Current bid700 SEK
Est1,500 SEK
2d 22h
BÄGARE, silver, GAB, Stockholm 1902, vikt ca 353 g
Current bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
2d 22h
STRÖSOCKERSKÅLAR MED LOCK, 1 par, silver, stämplade BE, Göteborg 1908, tot vikt ca 1 270 g
Current bid6,600 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
3d 21h
VAS, silver, Stockholm 1954, vikt ca 365 g
Current bid1,800 SEK
Est2,000 SEK
3d 22h
BORDSSURTOUT, silver och glas, England, sannolikt 1800-talets andra hälft
Current bid800 SEK
Est2,000 SEK
4d 21h
KAFFESERVIS, 3 del, silver, MW Rothoff 1921, tot vikt ca 1 090 g
Current bid6,200 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
4d 21h
KAFFEKANNA, silver, WBJ England, vikt ca 775 g
Current bid6,400 SEK
Est4,000 SEK
4d 22h
TAPIO WIRKKALA, hänge med halskedja, sterlingsilver, "Äpple / Omena", Finland 1975
Current bid2,600 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
4d 22h
WIWEN NILSON, armring, sterlingsilver, Lund 1967
Current bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
4d 22h
MARGRETE SANDSTRÖM, hänge med kedja, sterlingsilver, Linköping, med odlad pärla
Current bid400 SEK
Est1,500 SEK
5d 20h
ARMBAND, 2 st, silver, 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
Est400 SEK
5d 20h
MOCCASKEDAR SAMT SOCKERTÅNG, 13 del, silver, 1900-tal, tot vikt ca 113 g
Current bid450 SEK
Est500 SEK
5d 20h
RING OCH MANSCHETTKNAPPAR, silver, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 20h
BÄRNSTENSSMYCKEN, 6 del, silver, 1900-talets andra hälft
Current bid500 SEK
Est800 SEK
5d 21h
MANSCHETTKNAPPAR OCH RING, silver, bla 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 21h
KAFFESKEDAR, 12 st, silver, "Haga", Skandia, 1940, tot vikt ca 170 g
Current bid800 SEK
Est1,200 SEK
6d 20h
BROSCH OCH HÄNGE, silver, med skuren bärnsten, 1900-talets andra hälft
Current bid500 SEK
Est800 SEK
6d 21h
ARMBAND, silver, med bärnsten, Danmark, 1900-talets andra hälft
Current bid350 SEK
Est500 SEK
7d 20h
THERESIA HVORSLEV, 1 par örhängen, sterlingsilver
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
7d 21h
LONGINES, fickur, silver, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
7d 21h
SILVERSMYCKEN, bla enstensring, manschettknappar mm
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
7d 22h
DAMARMBANDSUR, silver och vitmetall, art déco, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 21h
RING, silver, 1900-talets andra hälft
Current bid100 SEK
Est300 SEK
9d 20h
NIELS ERIK FROM, armaring, sterlingsilver, med bärnsten, Danmark, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est600 SEK
9d 20h
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, silver, med pärlemo, 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
9d 21h
PENNSTÄLL, silver, 1944, tot vikt ca 866 g
Current bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
9d 21h
FICKUR, silver, dam, 1800-tal, samt 2 klockkedjor gulmetall
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 21h
THERESIA HVORSLEV, armring, sterlingsilver, Mema, 1978
Current bid700 SEK
Est1,000 SEK
9d 21h
ANNIKA DAEVEL (född 1957), halsring med hänge, sterlingsilver, 2006
Starting bid200 SEK
Est500 SEK