1
6d 2h
CARL MALMSTEN, karmstol, "Vapensmeden", 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
6d 2h
SIDOBORD, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 2h
KLAFFBORD, furu, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
6d 2h
SIDOBORD, "DLM", design Thomas Bentzen, Hay, 2000-tal
Current bid400 SEK
Est800 SEK
6d 3h
FÅTÖLJ, De Nona, 2000-tal
FÅTÖLJ, De Nona, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
6d 3h
SOFFBORD, mässing, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
7d 1h
SIDOBORD, 1 par, engelsk stil, 1900-tal
Current bid400 SEK
Est800 SEK
7d 1h
MATGRUPP, gustaviansk stil, modern tillverkning, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
7d 1h
VÄGGHYLLA, furu, 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
7d 1h
MÄRTA FRIMAN, soffbord "Bond", Gärsnäs, samtida
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
7d 1h
KARMSTOLAR, 1 par, industrimodell, AB Lindqvist, Motala, 1930-/40-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
7d 1h
VÄGGHÖRNSKÅP, med vitrin, allmoge, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
7d 1h
SMINKBORD, teak, 1950-/60-tal
SMINKBORD, teak, 1950-/60-tal
Current bid500 SEK
Est800 SEK
7d 2h
PIEDESTAL, metall, 1970-/80-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
7d 2h
MATSALSMÖBEL, 7 del, sannolikt 1960-tal
Current bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
7d 2h
SLAGBORD, allmoge, furu, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est2,500 SEK
7d 2h
RAKSPEGEL, 1800-talets slut
RAKSPEGEL, 1800-talets slut
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
7d 2h
BORD, Hälsingland, 1800-/1900-tal
Current bid350 SEK
Est800 SEK
7d 3h
SÄNGBORD, 1 par, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est800 SEK
8d 1h
BYRÅ, 1950-/60-tal
BYRÅ, 1950-/60-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 1h
TVÄTTSERVIS, med stativ, Italien, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
8d 1h
KARMSTOLAR, 1 par, Four Design, Danmark, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
8d 1h
SPELBORD, sent 1800-tal
SPELBORD, sent 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
8d 1h
SOFFBORD, 2000-tal
SOFFBORD, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
8d 2h
BARGLOB, 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
Est1,000 SEK
8d 2h
SOFFA, möjligen Carl Malmsten, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
8d 2h
TRÄDGÅRDSBORD, metall, "Romane", Fermob
Current bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
8d 2h
GOLVLAMPOR, 1 par, metall, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
8d 2h
SALONGSBORD, empirestil, 1800-tal, skiva av kalksten
Starting bid200 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
9d 1h
SAMI KALLIO, 4 st, stolar, "Y5", Hans K
Current bid400 SEK
Est4,000 SEK
9d 1h
SAMI KALLIO, 3 st, barstolar, "Y5", Hans K, samtida
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
9d 1h
VÄGGHYLLA, 1900-talets början
VÄGGHYLLA, 1900-talets början
Current bid200 SEK
Est500 SEK
9d 1h
PIEDESTAL, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Current bid350 SEK
Est500 SEK
9d 1h
SKÅP, 1800-tal, fanerat med mahogny
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
9d 2h
BRUNO MATHSSON, karmstol, "Eva", 1900-talets slut
Current bid250 SEK
Est4,000 SEK
9d 2h
KARMSTOLAR, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets början
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
9d 2h
SIDOBORD, 1 par, 1900-tal
SIDOBORD, 1 par, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 2h
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
9d 2h
NORMANN COPENHAGEN, sidobord, samtida
Current bid300 SEK
Est600 SEK
9d 2h
HÖRNSKÅP, med vitrin, engelsk stil, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
10d 1h
VITRINSKÅP, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
10d 1h
BORD, 1800-tal
BORD, 1800-tal
Current bid300 SEK
Est1,500 SEK
10d 2h
HYLLSYSTEM, 2 sektioner, "Altavoz", Karl Andersson & Söner, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
10d 2h
PALL, Offecct, 2000-tal
PALL, Offecct, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
10d 2h
PETER J LASSEN, hyllmodul, Montana, 2000-tal
Current bid300 SEK
Est800 SEK
10d 2h
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
10d 2h
SCHATULL, 1800-tal
SCHATULL, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
10d 2h
PALL, Offecct, 2000-tal
PALL, Offecct, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK