- MöblerClear filters
SIDOBORD, Englesson, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
SLAGBORD, allmoge, 1700-/1800-tal
Current bid600 SEK
Est2,500 SEK
FRÉDÉRIC SOFIA, 4 st barstolar, metall, Fermob, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est4,000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, fåtölj, "Lamino", Swedese, 1900-talets slut
Current bid1,200 SEK
Est3,000 SEK
LÅDFACK, 1900-talets mitt
Current bid700 SEK
Est1,200 SEK
STOL, "Bonaldo", Don Dolli & Pocci, Italien, 20000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
MÄRTA FRIMAN, soffbord "Bond", Gärsnäs, samtida
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
VÄGGHYLLA, teak och bok, 1950-/60-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
FÅTÖLJ, Conform, 2000-tal
Current bid500 SEK
Est1,000 SEK
SAMI KALLIO, 4 st, stolar, "Y5", Hans K, svartbetsade
Current bid600 SEK
Est4,000 SEK
SHANE SCHNECK, sidobord, "Bowler", HAY, samtida
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
VÄGGVITRINSKÅP, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est600 SEK
GUNGSTOL, regissörsmodell, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
TRAPPSTEGE/BARNSTOL, 1900-talets andra hälft
Current bid450 SEK
Est300 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 5 del, Grythyttan, "R-11 samt R-14", 1960-tal
Current bid1,000 SEK
Est3,000 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, engelsk stil, sannolikt 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est3,000 SEK
SIDOBORD, 1900-talets början
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SIDOBORD, 1 par, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-tal
Current bid250 SEK
Est800 SEK
FÅTÖLJ, Elias Svedberg, NK Nordiska Kompaniet, 1930-/40-tal
Current bid200 SEK
Est600 SEK
ARNE JACOBSEN, skrivbordsstol, "Oxford", Fritz Hansen
Current bid250 SEK
Est3,000 SEK
HERRBETJÄNT, 1900-talets mitt
Current bid250 SEK
Est500 SEK
SOFFA, "Gilbert", Burhéns, samtida
Current bid1,000 SEK
Est4,000 SEK
FÅTÖLJ, "Gilbert", Burhéns, samtida
Current bid600 SEK
Est2,000 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 5 delar, teak, Jutlandia, 2000-tal
Current bid700 SEK
Est1,500 SEK
STOLAR, 1 par, "Hallunda", ur Ikeas 1700-talsserie
Current bid500 SEK
Est2,000 SEK
SPEGELLAMPETT, gustaviansk stil, sannolikt 1800-tal
Current bid800 SEK
Est2,000 SEK
SPEGEL MED KONSOLBORD, jugend, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
PIEDESTAL, bronserad, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est400 SEK
KARMSTOLAR, 8 st, Vitra, 1999
Current bid200 SEK
Est2,500 SEK
BRICKBORD, 1900-tal
Current bid500 SEK
Est1,500 SEK
GUNGSTOL, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
BOKHYLLA, teak, 1950-/60-tal
Current bid200 SEK
Est800 SEK
TRAPPSTEGE, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
PALL, Offecct, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
SAMI KALLIO, 3 st, barstolar, "Y5", Hans K, samtida
Current bid200 SEK
Est2,000 SEK
Starting bid200 SEK
Est5,000 SEK
SIMON LEGALD, sidobord, travertin, "Edge", Norrman Copenhagen
Current bid1,700 SEK
Est3,000 SEK
Current bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
GÖRAN MALMVALL, soffa, Svensk fur, 1900-talets andra hälft
Current bid2,600 SEK
Est4,000 SEK
Current bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
Current bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
CARL MALMSTEN, 4 st stolar "Lilla Åland", Stolab 2024
Current bid4,800 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
Current bid1,800 SEK
Est3,000 SEK
Current bid1,800 SEK
Est3,000 SEK
Current bid2,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
SIMON JONES STUDIO, "Triangle leg", HAY, Danmark, samtida
Current bid1,500 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
SIMON JONES STUDIO, bänk, "Triangle leg", HAY, Danmark, samtida
Current bid2,600 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK