1
8d 19h
NILS GULIN, sidobord, "Ponoq", Karl Andersson & Söner, samtida
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 17h
KONSTANTIN GRCIC, stol, "Chair One", Magis, Italien, samtida
Current bid800 SEK
Est3,000 SEK
9d 17h
SKÄNK, Åmells, 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
Est3,000 SEK
9d 18h
TRÄDGÅRDSBORD, teak, 2000-tal
TRÄDGÅRDSBORD, teak, 2000-tal
Current bid300 SEK
Est400 SEK
9d 18h
FÅTÖLJ, kolonialstil, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est500 SEK
9d 18h
PIEDESTAL, bronserad, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 18h
KISTA PÅ BENSTÄLLNING, allmoge, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 18h
FÅTÖLJ, 1900-talets första hälft, sk emmafåtölj
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 18h
FRÉDÉRIC SOFIA, 3 st barstolar, metall, "Luxembourg", Fermob, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
9d 18h
FREDRIK FÄRG & EMMA MARGA BLANCHE, stol, "Emily", Gärsnäs, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 18h
SKRIVSTOL, Lammhults, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 19h
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est500 SEK
9d 19h
HÖRNSKÅP, allmoge, sannolikt Jämtland, 1700-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
10d 17h
SÄNGBORD, 1 par, mässing, 1900-talets slut
Current bid200 SEK
Est500 SEK
10d 18h
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets första hälft
Current bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
10d 18h
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est400 SEK
10d 18h
ARBETSSTOL, Martela, 2000-tal
ARBETSSTOL, Martela, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
10d 18h
SKÅP, Newport, 2000-tal, större modell
Starting bid200 SEK
Est6,000 SEK
10d 18h
ARBETSSTOL, kromad metall, "Donati", Swedese, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
10d 18h
AVLASTNINGSBORD, kromad metall och glas, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est700 SEK
10d 18h
SALONGSBORD, empirestil, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
10d 18h
ROGER PERSSON, fåtölj, "Happy Swing, Swedese, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
10d 19h
MARMORSKIVA MED KONSOLER, 1 par, bronserat trä, sannolikt 1800-tal, större modell
Current bid200 SEK
Est1,500 SEK
10d 19h
SNURRSTOL, "Kite", Swedese, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
10d 19h
BARSTOLAR, 1 par, "KAZ", Karl Andersson & Söner, samtida
Starting bid200 SEK
Est2,500 SEK
10d 19h
ILMARI TAPIOVAARA, stol, "Mademoiselle", Edsbyverken, 1959
Current bid300 SEK
Est1,000 SEK
10d 19h
KARMSTOLAR, 1 par, Gärsnäs, samtida
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
10d 19h
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, matbord, "Superellips", Fritz Hansen, Danmark, 1985
Current bid250 SEK
Est2,000 SEK
10d 19h
MATSALSMÖBEL, 5 del, gustaviansk stil, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est3,000 SEK
10d 19h
STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
11d 18h
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
11d 18h
KARMSTOLAR, 6 st, Baltazar Beskow AB, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
11d 18h
skänkt - SNURRSTOL, 2000-tal
skänkt - SNURRSTOL, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
11d 18h
SÄNGBORD, 1 par, rokokostil, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
11d 18h
SIDOBORD, porslin, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est500 SEK
11d 19h
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
11d 19h
SKÅP, barockstil,  1800-tal
SKÅP, barockstil, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
11d 19h
REGISSÖRSSTOLAR, 3 st, 2000-tal
Current bid250 SEK
Est1,000 SEK