1
1h 08m
SAMEVÄSKA, brunt skinn, dekor av silvertråd
Current bid300 SEK
Est400 SEK
1h 12m
SAMEVÄSKA, svart skinn, dekor av silvertråd
Current bid350 SEK
Est600 SEK
1d 1h
SKULPTUR, patinerad brons, sannolikt 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
1d 1h
DALAHÄST, större modell, daterad 1983
Current bid450 SEK
Est600 SEK
3d 0h
ESSE POGGATS D.Y (1937-2006), ask med lock, signerad
Current bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
3d 0h
ESSE POGGATS D.Y (1937-2006), kåsa, signerad
Current bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
3d 0h
TORE SUNNA (1942-2006), kåsa, samearbete, Kiruna, signerad
Current bid1,700 SEK
Est2,500 SEK
3d 0h
BERTIL VALLIEN (född 1938), skulptur, glas, Kosta Boda, signerad Kosta Boda B Vallien 7090336
Current bid2,600 SEK
Est3,000 SEK
3d 1h
Current bid2,000 SEK
Est4,000 SEK
4d 0h
GALJONSFIGUR, trä, 1800-/1900-tal
Current bid1,300 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
4d 1h
Current bid60,000 SEK
Est45,000 - 55,000 SEK
4d 2h
THELMA HERZL, matbord, glas, sent 1900-tal
Current bid650 SEK
Est3,000 SEK
5d 0h
Current bid1,500 SEK
Est1,500 SEK
5d 1h
BERTIL VALLIEN, skulptur, glas, "The sky is the limit", Kosta Boda, signerad
Current bid2,800 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
5d 2h
Current bid1,500 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
6d 1h
Current bid200 SEK
Est500 SEK
7d 1h
 GÖRAN ANDERSSON, skulptur, keramik, Upsala Ekeby
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
7d 23h
SKULPTURER, 2 st, brons, "Peter den store" samt Monument den Sovjetiske soldaten", Ryssland, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est800 SEK
8d 0h
SKULPTURER, 5 st, trä, 1900-talets första hälft, varav 2 signerade Dal-Edvin
Current bid200 SEK
Est500 SEK