- PaintingClear filters
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Current bid200 SEK
Est600 SEK
KNUT NORMAN (1896-1977), olja på duk, signerad
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
EMILE SAUDEMONT (Frankrike 1898-1967), olja på duk, signerad
Current bid200 SEK
Est600 SEK
JOHAN BOSTRÖM, olja på duk, signerad och daterad 1916
Current bid100 SEK
Est300 SEK
KURT DEJMO (1919-2009), akvarell, signerad
Current bid300 SEK
Est500 SEK
KAJ PIEHL (1921-2000), album med blyertsskisser och reseskildringar, datering 77
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
KARL AXEL PEHRSON (1921‑2005), akryl på duk, signerad
Current bid26,000 SEK
Est30,000 - 35,000 SEK
Current bid3,800 SEK
Est4,000 SEK
Current bid3,000 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, målning på siden, Kina, Qingdynastin, 1700-/1800-tal
Current bid7,200 SEK
Est10,000 - 15,000 SEK
GÖSTA ADRIAN-NILSSON (1884-1965), olja på pannå. signerad och daterad 53
Current bid13,000 SEK
Est20,000 - 25,000 SEK
HANNA PAULI (1864-1940), tillskriven, olja på pannå, osignerad
Current bid1,500 SEK
Est3,000 SEK
Current bid5,400 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006), olja på pannå, signerad
Current bid950 SEK
Est3,000 SEK
UNO VALLMAN (1913-2004), olja på duk, signerad
Current bid1,000 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, sannolikt 1800-tal, osignerad
Current bid2,000 SEK
Est4,000 SEK
Current bid11,000 SEK
Est20,000 - 25,000 SEK
JENNY NYSTRÖM (1854-1946), olja på duk, signerad och daterad Klubben 1910
Current bid10,000 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
AUGUST JERNBERG (1826-1896), olja på duk, signerad
Current bid7,000 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
OLOF HERMELIN (1827-1913), olja på duk, signerad
Current bid2,800 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
LARS LERIN (född 1954), olja på duk, monogramsignerad och daterad 80
Current bid15,500 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
LARS LERIN (född 1954), akvarell, signerad och daterad 86
Current bid8,000 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
LARS LERIN (född 1954), vykort med akvarell, signerat
Current bid2,000 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
LARS LERIN (född 1954), akvarell, signerad och daterad 1987
Current bid15,000 SEK
Est15,000 - 18,000 SEK
Current bid2,800 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
Current bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, pastell på papper, uppfodrad på duk, troligen 1800-talets första hälft
Current bid3,800 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
ANDERS EKLUND (1737-1802), tillskriven, olja på duk, osignerad
Current bid1,200 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, otydligt signerad, daterad à tergo 1957
Current bid200 SEK
Est400 SEK
MIKAEL KIHLMAN (född 1953), akvarell, signerad
Current bid200 SEK
Est600 SEK
EINAR PALME (1901-1993), olja på pannå, signerad och daterad 1945
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, 1900-tal, otydligt monogramsignerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, pastell, otydligt signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
FRANS GARD (1892-1978), olja på duk, signerad
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
KNUT NORMAN (1896-1977), olja på pannå, signerad
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, monogramsignerad GW
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
LISA JOHANSSON (1879-1955), ullkonst, mongramsignerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
JEAN BAPTISTE CAMILLE COROT (1796-1875), efter, olja på pannå, 1800-tal, signerad
Current bid750 SEK
Est1,000 SEK