- KeramikClear filters
VAS, stengods, Danmark, 1900-talets andra hälft, otydligt signerad
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
SMÖRBURK OCH SKÄRBRÄDE, porslin, "Picknick", Marianne Westman, Rörstrand, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est600 SEK
VAS, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
SKÅLFAT OCH BRINGARE, keramik, Upsala Ekeby samt "Bodega" Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
VAS, Kina, porslin, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SKÅL, keramik, handdrejad, 1900-/2000-tal, otydligt signerad
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
FIGURIN, porslin, Royal Dux, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
FIGURINER, 7 st, porslin, efter Jenny Nyström, Kalmar läns museum
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
KERSTIN TILLBERG, 6 espressokoppar med fat, keramik, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
TEKOPPAR MED FAT, 8 st, porslin, "Swedish grace", Louise Adelborg, Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Current bid350 SEK
Est500 SEK
FIGURER, 6 st, keramik, Susan Lordi, Willow Tree "Nativity", Demdaco
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
FIGURIN, porslin, Wallendorf, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
FIGURIN, porslin, Bing & Gröndahl
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
PORSLINSTAVLA, Kina, sannolikt 1900-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
YTTERFODER, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal
Current bid400 SEK
Est800 SEK
Current bid200 SEK
Est500 SEK
SIDOBORD, porslin, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est500 SEK
BOJAN, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
FIGUR, keramik, Kina, tangstil, sannolikt 1900-tal
Current bid500 SEK
Est2,000 SEK
FIGURIN, porslin, Wallendorf, Tyskland, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
YTTERFODER, majolika, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est400 SEK