1
22h 26m
LISA LARSON, figur, stengods, "Charlotta", ur serien ABC-flickorna, Gustavsberg
Current bid2,600 SEK
Est2,000 SEK
22h 32m
Current bid850 SEK
Est1,500 SEK
22h 40m
LISA LARSON, figur, stengods, ur serien "Fenix", Keramikstudion Gustavsberg, signerad
Current bid900 SEK
Est1,500 SEK
23h 04m
ROYAL COPENHAGEN, kanna med lock, porslin, "Blå Blomst", 10/1511, 1900-talets andra hälft
Current bid300 SEK
Est400 SEK
23h 34m
FIGURIN, biskviporslin, i form av delfiner, Kaiser, Tyskland
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
23h 54m
Current bid900 SEK
Est1,500 SEK
1d 22h
FIGURINER, 4 st, i form av fåglar, porslin, Bing & Gröndahl och Royal Cophenhagen, Danmark
Current bid200 SEK
Est400 SEK
1d 23h
TOMAS HELLSTRÖM, figur, keramik, Nittsjö, signerad
Current bid600 SEK
Est500 SEK
1d 23h
FIGURINER, 3 st, porslin, Bing & Gröndahl och Royal Cophenhagen, Danmark
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
1d 23h
LISA LARSON, figur, stengods, ur serien "Skansen", Gustavsberg, signerad
Current bid500 SEK
Est800 SEK
1d 23h
Current bid300 SEK
Est400 SEK
2d 0h
KRUS, 3 st, stengods, Raus, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est600 SEK
2d 0h
MUMINMUGG, porslin, "Kärlek", Arabia, Finland
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
2d 22h
TERRIN, porslin, Kina, sannolikt tidigt 1800-tal
Current bid650 SEK
Est1,500 SEK
2d 23h
MEISSEN, 33 del, servisporslin, "Green Indian", Tyskland, 1900-talets andra hälft
Current bid3,400 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
2d 23h
GOLVVAS, porslin, Kina, 1800-tal
Current bid850 SEK
Est2,000 SEK
2d 23h
VAS, porslin, Kina, Guangxu (1875-1908)
Current bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
2d 23h
STEKFAT, porslin, tobacco leaf, Kina, Qianlong (1736-1795)
Current bid2,000 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
2d 23h
BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, Kina, Republik, 1900-tal
Current bid1,400 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
2d 23h
TULPANVASER, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal
Current bid3,200 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
3d 0h
SKÅL, porslin, Kina, sannolikt 1800-talets första hälft
Current bid400 SEK
Est1,000 SEK
3d 0h
RÖKELSEURNA, glaserat lergods, Kina, 1800-tal eller äldre
Current bid650 SEK
Est2,000 SEK
3d 0h
TERRINER MED FAT, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Current bid3,600 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
3d 0h
SNUSFLASKOR, 11 st, glas, glas och horn, orientaliska, 1800-/1900-tal
Current bid500 SEK
Est2,000 SEK
3d 1h
SKÅL, keramik, Longwy, Frankrike, sannolikt 1900-talets mitt
Current bid1,100 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
3d 22h
Current bid4,600 SEK
Est7,000 - 9,000 SEK
3d 23h
FIGUR, lergods, Kina, Ming
Current bid850 SEK
Est1,500 SEK
3d 23h
FIGUR, lergods, Kina, Ming
Current bid850 SEK
Est1,500 SEK
3d 23h
SKÅL, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Current bid650 SEK
Est3,000 SEK
3d 23h
STIG LINDBERG, figur, stengods, "Springare", studio Gustavsberg, signerad
Current bid4,200 SEK
Est2,500 SEK
3d 23h
ROYAL COPENHAGEN, servisporslin, "Musselmalet", bla modell 1035 samt 1037
Current bid2,800 SEK
Est2,000 SEK
3d 23h
ROYAL COPENHAGEN, 12 assietter, porslin, "Musselmalet", modell 1087
Current bid1,600 SEK
Est3,000 SEK
3d 23h
ROYAL COPENHAGEN, kaffekanna, sockerskål och gräddkanna porslin, "Musselmalet", modell 1030, 1031 samt 1112
Current bid2,400 SEK
Est2,000 SEK
3d 23h
ROYAL COPENHAGEN, skål, porslin, "Musselmalet", helblond, modell 1061
Current bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
3d 23h
ROYAL COPENHAGEN, fat på fot, porslin, "Musselmalet", modell 1020
Current bid1,300 SEK
Est2,000 SEK
4d 0h
ROYAL COPENHAGEN, skålfat, porslin, "Musselmalet", modell 1173
Current bid600 SEK
Est1,500 SEK
4d 1h
BOJAN MED LOCK, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Current bid1,800 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
4d 1h
Current bid500 SEK
Est2,000 SEK
4d 22h
Current bid2,800 SEK
Est2,000 SEK
4d 22h
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand, signerad
Current bid500 SEK
Est2,000 SEK
4d 22h
GUNNAR NYLUND, vas, chamotte, Rörstrand, signerad
Current bid750 SEK
Est1,000 SEK
4d 23h
Current bid1,500 SEK
Est1,500 SEK
4d 23h
STIG LINDBERG, vas, fajans, "Karneval", Gustavsbergs studio, signerad
Current bid1,700 SEK
Est3,000 SEK
4d 23h
STIG LINDBERG, vas, fajans, "Karneval", Gustavsbergs Studio, signerad
Current bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
5d 0h
VASER, 1 par, porslin, möjligen Frankrike, 1900-talets första hälft
Current bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
5d 1h
STIG LINDBERG, figur, stengods, Gustavsberg
Current bid2,800 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 22h
STIG LINDBERG, skål, porslin, "Berså", Gustavsberg, 1960-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
5d 22h
PORSLINSFÖREMÅL, 2 del, Wedgwood, England, 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK