Starts: 17 Nov 2023 13:30Ends from: 29 Nov 2023 18:00
Selected items / 29 nov 2023
- FurnitureClear filters
MARIAN ZAWADSKI, soffbord, "Klosterliv", Tilgmans keramik, signerad och daterad 1963
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
POUL HENNINGSEN, golvlampa "PH-80", Louis Poulsen, 1900-tal
Final bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
PIEDESTALER, 3 st, travertin, 1900-/2000-tal
Final bid3,800 SEK
Est3,000 SEK
PIEDESTAL, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid1,900 SEK
Est2,000 SEK
ARNE JACOBSEN, 7 st stolar, "Sjuan", för Fritz Hansen
Final bid11,500 SEK
Est10,000 SEK
ERIK CHAMBERT, 6 st stolar, "Poem", 1950-tal
Final bid66,000 SEK
Est35,000 SEK
BERTIL VALLIEN, golvkandelaber "Livets träd", smide, Boda
Final bid3,200 SEK
Est3,500 SEK
CHARLES OCH RAY EAMES, stolar, 4 st, "Eames Plastic chair", Vitra, 2006
Final bid2,800 SEK
Est4,000 SEK
SOFFBORD, swedish modern, 1930-/40-tal
Final bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
BRUNO MATHSSON, 1 par fåtöljer, "Jetson 66", Dux
Final bid18,500 SEK
Est12,000 SEK