Starts: 10 Nov 2023 13:27Ends from: 26 Nov 2023 18:00

Smycken & Klockor / 27 nov 2023

SANDSTRÖM & DE WITT, 1 par örhängen, 18k guld, tot vikt ca 1,9 g
Final bid2,600 SEK
Est1,500 SEK
ARMBAND, 18k guld, Blå Smedjan 1980, vikt ca 95 g
Final bid40,000 SEK
Est47,000 SEK
RING, silver, med ametist och markasiter, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
 EFVA ATTLING, ring, silver, "Love bead"
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
RINGAR, 2 st, 23k guld, tot vikt ca 5,5 g
Final bid2,800 SEK
Est3,500 SEK
FICKUR, 14k guld, savonett, tot vikt ca 75 g
Final bid5,200 SEK
Est5,000 SEK
RING, silver, med korall, 1900-talets andra hälft
Final bid550 SEK
Est800 SEK
RINGAR, 4 st, 18k guld, tot vikt ca 3 g
Final bid1,300 SEK
Est1,800 SEK
RING, 18k guld, med rökkvarts, tot vikt ca 13,9 g
Final bid2,600 SEK
Est3,000 SEK
ARMBANDSUR, Gant, stål, dam 2000,-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
RING, silver, med rosatonad cabochonslipad sten, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
CERTINA, armbandsur, 1950-/60-tal
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 54 g
Final bid23,000 SEK
Est26,000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med ametister, tot vikt ca 1,9 g
Final bid600 SEK
Est800 SEK
EFVA ATTLING, ring och örhängen, silver, "Eden"
Final bid900 SEK
Est1,200 SEK
ARMBANDSUR, Nilax, stål, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
NANNA DITZEL, brosch, sterlingsilver, Georg Jensen, Danmark
Final bid650 SEK
Est800 SEK
GEORG JENSEN, hänge, sterlingsilver, "Daisy"
Final bid200 SEK
Est600 SEK
KARL LAINE, 1 par örhängen, silver, Finland
Final bid200 SEK
Est300 SEK
OMEGA, damarmbandsur, 18k guld, tot vikt ca 32 g
Final bid11,500 SEK
Est10,000 SEK
ARMRING, malakit, sannolikt 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est300 SEK
RING, 18k guld, med granater, tot vikt ca 7,6 g
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
RING, 18k vitguld, med 19 briljantslipade diamanter, tot vikt ca  7,2 g
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
SILVERSMYCKEN, 4 del, silver och sterlingsilver, bla stämplar Robert, 1900-/2000-tal
Final bid650 SEK
Est800 SEK
JAN JÖRGENSEN, 1 par örhängen, 18k guld, briljantslipade diamanter, tot vikt ca 4 g
Final bid2,900 SEK
Est4,000 SEK
ARMBANDSUR, Certina DS, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est1,200 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med vita stenar, tot vikt ca 3,2 g
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
EFVA ATTLING, collier och armband, sterlingsilver, "Ring chain"
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
ARMBAND, 14k guld, med berlocker, tot vikt ca 16 g
Final bid4,800 SEK
Est5,000 SEK
TURMALIN, oinfattad, ca 3.50 ct
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
RING, 18k vitguld, med små diamanter, tot vikt ca 5,3 g
Final bid2,900 SEK
Est4,000 SEK
COLLIER OCH ARMBAND, 18k guld och vitguld, tot vikt ca 30 g
Final bid12,000 SEK
Est15,000 SEK
RING, med briljantslipad diamant ca 1.27 ct, kvalitet ca K-L(Cape)/VS1
Final bid20,000 SEK
Est25,000 SEK
BROSCHER, 2 st, med granater, sannolikt 1900-talets mitt
Final bid550 SEK
Est300 SEK
DAMARMBANDSUR, 18k guld, Zentima, tot vikt ca 15,7 g
Final bid4,800 SEK
Est6,000 SEK
ARMBAND, 18k vitguld, med akvamariner och diamanter, 2000-tal
Final bid4,800 SEK
Est6,000 SEK
ARMBANDSUR, 18k guld, Olympic, 1900-talets mitt, tot vikt inkl urverk ca 46 g
Final bid7,200 SEK
Est8,000 SEK
ARMBAND 14k guld, tot vikt ca 7,7 g
Final bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
ARMBANDSUR, Tevo, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est500 SEK
RING, 23k guld, vikt ca 10,5 g
Final bid5,600 SEK
Est6,500 SEK
TISSOT, damarmbandsur, 18k guld, 1990-tal, total vikt ca 30 g
Final bid10,500 SEK
Est8,500 SEK
HALSKEDJA OCH ARMBAND, silver, bla 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est300 SEK
ARMBANDSUR, Certina automatic, Blue ribbon, rostfritt stål
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Final bid5,600 SEK
Est6,500 SEK
ARMRING, sterlingsilver, sannolikt 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
EFVA ATTLING, örhängen, silver, "Rose Petal"
Final bid700 SEK
Est900 SEK
ARMBANDSUR, Certina, DS Podium, 1900-/2000-tal
Final bid700 SEK
Est600 SEK
RING, 18 samt 14k guld, med ametist, tot vikt ca 18,4 g
Final bid2,000 SEK
Est2,500 SEK