Starts: 29 Sep 2023 16:00Ends from: 12 Oct 2023 17:00

Del av Norrköpingshem / 12 okt 2023

LINDORM LILJEFORS (1909-1985), olja på duk, signerad och daterad 55
Final bid7,600 SEK
Est4,000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på plåt, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,200 SEK
PETER PAUL RUBENS, kopia efter, omkring år 1700, olja på pannå
Final bid13,500 SEK
Est8,000 SEK
DAVID WALLIN (1876-1957), olja på pannå, signerad
Final bid200 SEK
Est300 SEK
LENNART DERWINGER (1937-2005), olja på duk, signerad och daterad -91
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Final bid3,800 SEK
Est4,000 SEK
BARTOLOMÉ ESTEBAN MURILLO, kopia efter, olja på duk, sannolikt 1700-tal
Final bid7,400 SEK
Est8,000 SEK
LEONARD WIEDH (1866-1938), olja på duk, signerad
Final bid750 SEK
Est1,000 SEK
SEVERIN NILSON (1846-1918), 1 par, olja på duk, signerade
Final bid10,000 SEK
Est6,000 SEK
Final bid600 SEK
Est300 SEK
ANSHELM DAHL (1897-1964), olja på duk, signerad
Final bid350 SEK
Est600 SEK
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
JOHAN KINDBORG (1861-1907), olja på duk, signerad och daterad 04
Final bid800 SEK
Est2,000 SEK
GUSTAF ADOLF FAHLE (1906–1989), olja på duk, signerad och daterad Måsskaren Harstena -68
Final bid750 SEK
Est500 SEK
GUSTAF ADOLF FAHLE (1906–1989), olja på duk, signerad och daterad Skötbåtar i is Fyrudden -70
Final bid800 SEK
Est500 SEK
ALBERT SJÖSTRÖM (1883-1963), olja på pannå, signerad och daterad 1942
Final bid200 SEK
Est500 SEK