Starts: 3 Jun 2022 15:30Ends from: 12 Jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, 1800-/1900-tal
Final bid550 SEK
Est700 SEK
ARVID KNÖPPEL, skulptur, gips, tjur, signerad
Final bid750 SEK
Est1,000 SEK
Final bid200 SEK
Est300 SEK
TAVLOR, 1 par, 1800-/1900-tal, bronserade
Final bid350 SEK
Est200 SEK
FÅRSKINN, vitt, ca 100 x 75 cm
Final bid550 SEK
Est400 SEK
TUNNA, koppar, 1800-tal
TUNNA, koppar, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
FIGUR, bemålat trä, 1800-/1900-tal,
Final bid750 SEK
Est600 SEK
BORDSPENDYL, brons, empire, 1800-talets första hälft
Final bid7,500 SEK
Est4,000 SEK
TERRIN, tenn, GAB, år 1934
TERRIN, tenn, GAB, år 1934
Final bid200 SEK
Est400 SEK
KANDELABRAR, 1 par, mässing, jugendstil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est600 SEK
MONICA BACKSTRÖM, bricka, nysilver, jugend
Final bid200 SEK
Est400 SEK
PALLAR, 1 par, furu, 1900-tal
PALLAR, 1 par, furu, 1900-tal
Final bid450 SEK
Est400 SEK
KANDELABRAR, 1 par, oskariansk stil, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
TINE MOURITSEN, Le Klint, Danmark, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
LOCKURNOR, 1 par, brons och porslin, Frankrike, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
TOBAKSBURK, tenn, Harald Linder, Uddevalla,1927
Final bid450 SEK
Est600 SEK
TRÄSKÅL, allmoge, 1800-tal
TRÄSKÅL, allmoge, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Final bid400 SEK
Est400 SEK
DATOR, Macintosh, SE, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
MORTEL MED STÖT, Kolmårdsmarmor, 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
ELDHUNDAR, 1 par, järn, 1800-tal
Final bid550 SEK
Est800 SEK
SAMEKNIV, 1900-tal, signerad P
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, empire, 1800-talets första hälft
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
FÖNSTERGLAS, 1800-/1900-tal
FÖNSTERGLAS, 1800-/1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,200 SEK
TVÄRFLÖJT, Martin Fréres, Paris, 1940
Final bid250 SEK
Est600 SEK
NILS GAMMELGAARD, herrbetjänt, "Järpen", svartlackerad metall
Final bid250 SEK
Est300 SEK
TAKKRONA, smide, 1900-talets mitt
Final bid250 SEK
Est300 SEK
NORM ARCHITECTS, ett par, piedestaler, Menu, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid350 SEK
Est300 SEK
Final bid250 SEK
Est300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK
Est300 SEK
VÅG, Lindells, Jönköping, "typ 367",  Kungliga mynt-och justeringsverket, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est600 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est600 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, marmor, 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
Final bid200 SEK
Est300 SEK
JORDGLOB, 1900-talets mitt, Columbus Jordglob Stockholm
Final bid400 SEK
Est300 SEK
KANDELABRAR, 1 par, förnicklad mässing, Nyköpings Bruk, nr 24, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK
KANDELABER, mässing, Nyköpings Bruk, 1800-tal, nr 2
Final bid450 SEK
Est400 SEK
BORDSPENDYL, 1800-/1900-tal, marmorsockel, bronserad
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
KAFFEKVARN, Enterprise Manufacturing Co, Philadelphia, USA, No 2
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
MORTEL MED STÖT, Kolmårdsmarmor, 1900-tal
Final bid350 SEK
Est300 SEK
BORDSPENDYL, förgylld brons, Frankrike, 1800-tal
Final bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
KLÄDKROK, mässing, 1800-/1900-tal, sk studenthängare
Final bid450 SEK
Est400 SEK
STOPPUR, Tag Heur, Yachttimer, 1900-talets mitt
Final bid1,100 SEK
Est300 SEK
VINGLAS, 7 st, "Linnea", Orrefors
Final bid550 SEK
Est800 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, barockstil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est300 SEK
CAMPINGSET, Origo, 1960-tal
CAMPINGSET, Origo, 1960-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK