Starts: 3 Jun 2022 15:30Ends from: 12 Jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, gouache, otydligt signerad
Final bid950 SEK
Est400 SEK
GÖSTA CHATHAM, olja på duk, signerad
Final bid2,600 SEK
Est300 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på pannå, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
LOUIS BASTIN, akvarell, signerad och daterad 1945
Final bid350 SEK
Est400 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
GUSTAF ADOLF FAHLE, olja på pannå, signerad och daterad 1962
Final bid550 SEK
Est400 SEK
JAN NALIWAJKO, akvarell, signerad
Final bid1,600 SEK
Est1,200 SEK
ZOIA KRUKOWSKAJA, olja och guld på pannå, signerad
Final bid1,500 SEK
Est1,200 SEK
MAX BILDE, olja på duk, signerad, daterad à tergo -63
Final bid750 SEK
Est1,000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-tal, olja på duk, med plakett W Shayer
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
ANSHELM DAHL, olja på duk, signerad
Final bid300 SEK
Est500 SEK
ALBERT SJÖSTRÖM, oljemålning, signerad och daterad 1942
Final bid250 SEK
Est800 SEK
ALFRED HEDLUND, olja på duk, signerad och daterad 1927
Final bid450 SEK
Est800 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad
Final bid550 SEK
Est400 SEK
JAN BOHUMIL POSPISIL (1898-1968), olja på duk, signerad
Final bid450 SEK
Est400 SEK
BIRGER NORLIN, olja på duk, signerad
Final bid200 SEK
Est200 SEK
OLLE LARSSON, olja på duk, signerad
Final bid400 SEK
Est800 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1920
Final bid400 SEK
Est400 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1921
Final bid800 SEK
Est400 SEK
Final bid850 SEK
Est600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Jon
Final bid850 SEK
Est400 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Josè Sarato
Final bid750 SEK
Est1,800 SEK
Final bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1918
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
Final bid350 SEK
Est400 SEK
ERNST LINDGREN, olja på pannå, signerad och daterad -43
Final bid450 SEK
Est800 SEK
TOM KRESTESEN, olja på duk, signerad och daterad 60
Final bid600 SEK
Est400 SEK
KNUT NORRMAN, olja på pannå, signerad
Final bid250 SEK
Est300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-talets andra hälft, olja på pannå, otydligt signerad
Final bid200 SEK
Est800 SEK