Starts: 29 Apr 2022 17:00Ends from: 8 May 2022 16:00

Aprilauktion

Stor helgvisning lör-sön 7-8 maj kl 11-15

Onlineauktionen avslutas sön-ons 8-11 maj

Aprilauktion
ARKIVSKÅP, 1900-talets första hälft, Aski
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK
TOSHIYUKI KITA, sittpall, "Suruyama Island", Moroso, Italy
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
JONAS LINDVALL, stol, "Miss Holly", för Stolab
Final bid3,000 SEK
Est2,500 SEK
MATBORD, 1950-/60-tal
MATBORD, 1950-/60-tal
Final bid2,200 SEK
Est1,200 SEK
Final bid2,800 SEK
Est2,500 SEK
SIDOBORD, 1 par, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est800 SEK
BALANSPALL, "Mickey", Profim
BALANSPALL, "Mickey", Profim
Final bid250 SEK
Est500 SEK
PALLAR, 1 par, Kinnarps, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
AVLASTNINGSBORD, chippendalestil, modern tillverkning
Final bid1,200 SEK
Est600 SEK
PARAPLYSTÄLL, Materia, kromad metall
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SKRIVBORD, jugend, 1900-talets första hälft
Final bid650 SEK
Est1,000 SEK
ARKIVSKÅP, 1 par, 1900-talets första hälft
Final bid350 SEK
Est1,500 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, 1900-/2000-tal
Final bid300 SEK
Est600 SEK
ERGONOMISK PALL, Materia, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SKRIVBORD, rokokostil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
BLOMBORD, 1900-talets mitt
BLOMBORD, 1900-talets mitt
Final bid650 SEK
Est800 SEK
AXEL LARSSON, sidobord, 1900-talets första hälft
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
SKRIVBORDSSTOL, Arper, "Catifa", 2000-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
SVEN ENGSTRÖM & GUNNAR MYRSTRAND, 1 par sängbord, "Casino", 1960-/70-tal
Final bid1,800 SEK
Est2,500 SEK
Final bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
ULLA CHRISTIANSSON, "Trippo", Karl Andersson & Söner, 1900-/2000-tal
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
OLA GIERTZ, fåtölj "Frame", Materia
Final bid600 SEK
Est2,000 SEK
ILMARI TAPIOVAARA, stolar, 2+2 st, "Fanett", Edsbyverken
Final bid1,300 SEK
Est1,200 SEK
CLAESSON KOIVISTO RUNE, fåtölj "Pal", Offecct
Final bid350 SEK
Est800 SEK
MÄRTA FRIMAN, soffbord "Bond", Gärsnäs
Final bid200 SEK
Est400 SEK
FRISÖRSTOL, sannolikt 1920-/30-tal
Final bid550 SEK
Est1,200 SEK
KABINETTSKÅP, 1900-talets första hälft
Final bid750 SEK
Est800 SEK
VERNER PANTON, taklampa, "Topan vp6", & Tradition, samtida
Final bid250 SEK
Est400 SEK
STEGE, trä, 1900-tal
STEGE, trä, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BOKHYLLA, 1900-talets första hälft, Åtvidabergs Snickerifabrik
Final bid500 SEK
Est500 SEK
BRUNO MATHSSON, karmstolar, 1 par, "Mio"
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid200 SEK
Est400 SEK
PALL, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est300 SEK
Final bid200 SEK
Est400 SEK
FÅTÖLJ, "Fishbone", Bombastik
FÅTÖLJ, "Fishbone", Bombastik
Final bid500 SEK
Est600 SEK
G.A.D. (Gute Art Design), "Ala", skrivbord, ek, 2000-tal
Final bid5,600 SEK
Est7,000 SEK
STOLAR, 4 st, sannolikt 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est800 SEK
STOL, 1800-talets första hälft, målad och bronserad
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
PIERO LISSONI, soffa, "Box", Living Divani, Italien
Final bid1,500 SEK
Est3,000 SEK
SEKRETÄR, 1700-tal
SEKRETÄR, 1700-tal
Final bid450 SEK
Est1,500 SEK
STEGE, tidigt 1900-tal
STEGE, tidigt 1900-tal
Final bid450 SEK
Est400 SEK
PIERO LISSONI, divansoffa, Living Divani, Italien
Final bid2,200 SEK
Est2,000 SEK
SITTPUFF, Götessons, 2000-tal, med förvaring
Final bid250 SEK
Est300 SEK
SPELBORD, 1800-tal, mahogny
SPELBORD, 1800-tal, mahogny
Final bid500 SEK
Est800 SEK
SOFFBORD, 1900-talets mitt
SOFFBORD, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est300 SEK
PIEDESTALER, 1 par, modern tillverkning
Final bid450 SEK
Est500 SEK