Starts: 29 Apr 2022 17:00Ends from: 8 May 2022 16:00

Aprilauktion

Stor helgvisning lör-sön 7-8 maj kl 11-15

Onlineauktionen avslutas sön-ons 8-11 maj

Aprilauktion
Final bid3,200 SEK
Est2,000 SEK
TABURETT, 1800-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est600 SEK
SÄNGBORD, 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK
Est500 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Pernilla", Dux, 1900-talets slut
Final bid3,400 SEK
Est4,000 SEK
SKÅP, sannolikt 1800-talets första hälft
Final bid1,900 SEK
Est3,000 SEK
Final bid850 SEK
Est600 SEK
JOHAN FORSBERG, golvur, "Urbild", Forsberg Form
Final bid8,200 SEK
Est4,000 SEK
Final bid300 SEK
Est600 SEK
SOFFA, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid450 SEK
Est1,500 SEK
FÅTÖLJ, sannolikt 1800-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est800 SEK
SÄNGBORD, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est600 SEK
IB KOFOD LARSEN, fåtölj, "Kandidaten", 1960-tal
Final bid5,200 SEK
Est5,000 SEK
Final bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
PALL, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
YNGVE EKSTRÖM, fåtölj "Lamino", Swedese
Final bid3,800 SEK
Est4,000 SEK
LINDA NORDQVIST, sideboard, "Level 1702" Karl Andersson & Söner
Final bid4,200 SEK
Est6,000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, empirestil, 1900-talets första hälft
Final bid1,800 SEK
Est2,500 SEK
YNGVE EKSTRÖM, karmstol, "Arka", 1950/-60-tal
Final bid2,600 SEK
Est2,500 SEK
FÄLLBORD, "Björnsholm", ur IKEA:s 1700-tals serie
Final bid350 SEK
Est600 SEK
KARMSTOL, 1900-/2000-tal
KARMSTOL, 1900-/2000-tal
Final bid550 SEK
Est1,500 SEK
SPEGELLAMPETT, empire, 1800-talets första hälft
Final bid1,500 SEK
Est2,500 SEK
HERRBETJÄNT, Italien, 1900-talets andra hälft
Final bid450 SEK
Est500 SEK
STEGE, trä, 1900-talets första hälft
Final bid1,200 SEK
Est300 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-tal
BYRÅ, rokokostil, 1900-tal
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft
Final bid1,100 SEK
Est600 SEK
CARL MALMSTEN, 7 del, matsalsmöbel, 1900-talets andra hälft
Final bid3,200 SEK
Est4,500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets tredje kvartal
Final bid450 SEK
Est500 SEK
ELDSTÄLL, mässing, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est600 SEK
Final bid3,800 SEK
Est2,500 SEK
BRICKBORD, HAY, "Tray Table", samtida
Final bid800 SEK
Est800 SEK
SARA LARSSON, skåp, "Collect 2012", A2 designers, limited edition
Final bid13,500 SEK
Est10,000 SEK
ALBERTO MEDA, kontorsstol, Physix, Vitra
Final bid1,800 SEK
Est2,000 SEK
SKRIVBORD, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid800 SEK
Est1,200 SEK
Final bid4,000 SEK
Est3,000 SEK
ARNE JACOBSEN, 1 par, stolar, "Sjuan", för Fritz Hansen, 1995
Final bid200 SEK
Est600 SEK
KOFFERT, omkring år 1900, större modell
Final bid400 SEK
Est400 SEK
SOFFBORD, modern formgivning, 2000-tal
Final bid1,800 SEK
Est2,000 SEK
NORRMANN COPENHAGEN, 1 par, sidobord "Box", 2000-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, "Vik", Miljöexpo, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Final bid350 SEK
Est1,000 SEK
SOFFA, 1940-/50-tal, svängd form
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
UNO ÅHRÉN, fällstolar 1 par, "Bern", Gemla, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Final bid200 SEK
Est1,500 SEK
YNGVE EKSTRÖM, 1 par karmstolar, Primo/låg, Swedese
Final bid3,400 SEK
Est3,000 SEK
NORDISKA KOMPANIET, NK, sidobord, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
HEE WELLING, 4 st stolar, "About a chair", HAY
Final bid1,600 SEK
Est2,500 SEK
CLUBFÅTÖLJ, 1900-talets första hälft
Final bid900 SEK
Est800 SEK
BRUNO MATHSSON, 6 st karmstolar, "Mio", 2000-tal
Final bid3,000 SEK
Est2,500 SEK