Starts: 29 Apr 2022 17:00Ends from: 8 May 2022 16:00

Aprilauktion

Stor helgvisning lör-sön 7-8 maj kl 11-15

Onlineauktionen avslutas sön-ons 8-11 maj

Aprilauktion
FÅTÖLJ, "Lady", by Home Line, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
KLAFFBYRÅ, 1700-/1800-tal
KLAFFBYRÅ, 1700-/1800-tal
Final bid850 SEK
Est1,000 SEK
ARNE JACOBSEN, skrivbordsstol "Oxford", Fritz Hansen
Final bid1,400 SEK
Est2,500 SEK
SLAGBORD, 1900-/2000-tal
SLAGBORD, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
MÄRTA FRIMAN, soffbord "Bond", Gärsnäs
Final bid400 SEK
Est500 SEK
SIDOBORD, jugend, 1900-talets första hälft
Final bid450 SEK
Est400 SEK
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
SÄNGBORD, 1 par, sannolikt Grange, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
PIEDESTAL, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
LOUISE HEDERSTRÖM, förvaringsbänk, "Frank", Maze
Final bid3,400 SEK
Est3,000 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est800 SEK
LOUISE HEDERSTRÖM, nattduksbord/sidobord, "Tracy", Maze
Final bid1,300 SEK
Est2,000 SEK
BRASSKYDD, 1900-tal
BRASSKYDD, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
NOTSTÄLL, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Final bid400 SEK
Est600 SEK
ILMARI TAPIOVAARA, barpallar, 1 par, "Pirkka", Artek, Finland 2014
Final bid1,300 SEK
Est3,000 SEK
KLAFFBORD, omkring år 1900
KLAFFBORD, omkring år 1900
Final bid750 SEK
Est400 SEK
SIDEBOARD, IKEA, "Stockholm"
SIDEBOARD, IKEA, "Stockholm"
Final bid1,300 SEK
Est1,200 SEK
PATRICIA URQUIOLA, karmstolar, 1 par,  "Mathilda", Moroso
Final bid800 SEK
Est1,200 SEK
PALL, 1800-/1900-tal
PALL, 1800-/1900-tal
Final bid300 SEK
Est300 SEK
Final bid400 SEK
Est800 SEK
SKRIVBORD, 1900-/2000-tal
SKRIVBORD, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
SOFFBORD, 2000-tal
SOFFBORD, 2000-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
ODO FIORAVANTI, 5 st stolar, Pedrali, 2000-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
BARPALLAR, 4 st, samtida
BARPALLAR, 4 st, samtida
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SITTPUFF, Götessons, 2000-tal, med förvaring
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BORD, konstrotting, 2000-tal
BORD, konstrotting, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
BYRÅ, 1700-/1800-tal, troligen Sydeuropa
Final bid4,200 SEK
Est6,000 SEK