Starts: 29 Apr 2022 17:00Ends from: 8 May 2022 16:00

Aprilauktion

Stor helgvisning lör-sön 7-8 maj kl 11-15

Onlineauktionen avslutas sön-ons 8-11 maj

Aprilauktion
Final bid2,400 SEK
Est6,000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, sannolikt England, 1800-/1900-tal
Final bid250 SEK
Est800 SEK
ANN-MARIE CRUS, olja på duk, monogramsignerad och daterad -77
Final bid550 SEK
Est400 SEK
ERNST LANG, olja på duk, signerad Ernst Lang München
Final bid400 SEK
Est800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-tal, sannolikt England, olja på duk
Final bid650 SEK
Est1,200 SEK
PETER ÖLANDER, olja på duk, signerad och daterad -04
Final bid1,900 SEK
Est300 SEK
OW NILSSON, olja på duk, signerad och daterad 1939
Final bid3,600 SEK
Est4,000 SEK
MAURICE BLANCHARD, blandteknik, signerad
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
OKÄND KONSTNÄR, England, 1800-tal, olja på duk
Final bid3,200 SEK
Est2,000 SEK
JOHN FALCONAR SLATER, England, 1800-tal, olja på pannå
Final bid550 SEK
Est1,000 SEK
ELIAS SEHLSTEDT, olja på duk, signerad och otydligt daterad
Final bid1,800 SEK
Est8,000 SEK
FRANS WILHELM ODELMARK, olja på duk, signerad Venedig
Final bid3,400 SEK
Est8,000 SEK
LOTTA HAGERMAN, blandteknik, signerad och daterad 2010
Final bid850 SEK
Est500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1900-tal, signerad John Miller
Final bid300 SEK
Est800 SEK
KNUT EKVALL, olja på duk, signerad
Final bid8,600 SEK
Est10,000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1800-tal, olja på pannå
Final bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad och daterad Ingeborg 1914
Final bid200 SEK
Est500 SEK
KERSTIN FORSBERG, olja på duk, signerad och daterad 2016
Final bid1,200 SEK
Est1,200 SEK
Final bid300 SEK
Est500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-tal, blomsterstilleben, oljemålning
Final bid8,600 SEK
Est5,000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, kopiemålning, 1900-tal, olja på duk
Final bid3,000 SEK
Est1,000 SEK
TOM ARVIDSSON, svit om 11 st, olja på duk, signerade
Final bid550 SEK
Est2,000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
EDVARD WESTMAN, olja på duk, signerad och daterad Kapellskär 1916
Final bid19,500 SEK
Est22,000 SEK
Final bid300 SEK
SAM UHRDIN, olja på duk, signerad
Final bid1,600 SEK
Est2,500 SEK