Starts: 26 Mar 2022 10:00Ends from: 3 Apr 2022 16:00
Marsauktion
Marsauktionen är avslutad
Se slutpriser i katalogen nedan
JACK RÄNGE, 6 st karmstolar, Gemla, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
ORDNAR OCH MINIATYRORDNAR, 1900-talets mitt
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
PETER J LASSEN, 2 st, moduler, Montana
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
RING, 18k vitguld, med tre briljantslipade diamanter tot ca 0,45 ct
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
TRÄDGÅRDSFIGUR, gjutjärn, i form av hare
Final bid1,100 SEK
Est1,200 SEK
TRÄSTEGE, 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
FÅTÖLJ, 2000-tal, SITS
Final bid450 SEK
Est500 SEK
Final bid550 SEK
Est800 SEK
SERVERINGSVAGN, 1930-tal, björk
Final bid1,500 SEK
Est1,200 SEK
LJUSKRONA, empirstil, 1900-andra hälft
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
FÅTÖLJ, 1940-/50-tal
Final bid900 SEK
Est600 SEK
SANDIN & BÜLOW, 3 st barpallar, "Bönan", Materia
Final bid250 SEK
Est500 SEK
ROBBE & BERKING, bestick 34 del, nysilver, modell "Olav"
Final bid550 SEK
Est800 SEK
SERVERINGSVAGN, mässing, 1900-tal, skivor av glas
Final bid1,600 SEK
Est2,500 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, 1800-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est600 SEK
ARNE JACOBSEN, bordslampa, "AJ", Louis Poulsen
Final bid4,600 SEK
Est3,500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt
Final bid950 SEK
Est600 SEK
HAY, soffmodul, samtida
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SIDOBORD, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Final bid350 SEK
Est500 SEK
SALVADOR DALÍ, färglitografi, signerad och numrerad 99/250
Final bid6,000 SEK
Est6,000 SEK
MATTA, Kelim, galleri, ca 280x81 cm
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
TIDNINGSHYLLA, 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Est400 SEK
VASER, 1 par, Rörstrand, 1800-/1900-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est600 SEK
ARNE JACOBSEN, golvlampa, "AJ Golv", Louis Poulsen
Final bid4,000 SEK
Est5,000 SEK
HUGGARE, Sverige
Final bid4,600 SEK
Est600 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, funkis, 1930-/40-tal
Final bid2,200 SEK
Est2,000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, svartlackerat gjutjärn
Final bid3,000 SEK
Est1,200 SEK
PIERO LISSONI, divansoffa, Living Divani, Italien
Final bid1,500 SEK
Est3,000 SEK
HÖRNSKÅP, 1800-tal, tvådelat
Final bid900 SEK
Est2,000 SEK
FISKGRYTA, koppar, Skultuna, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
DOSOR, 3 st, trä, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
CARL MALMSTEN, 8 stolar, "Ambassadör"
Final bid2,200 SEK
Est2,500 SEK
Final bid2,200 SEK
Est1,500 SEK
BY LASSEN, 6 del, ljusstakar "Kubus 1" samt "line" och "base 4"
Final bid400 SEK
Est1,200 SEK
STOLAR, 4 st, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est600 SEK
DOSA, silver, England, 1800-tal, vikt ca 30 g
Final bid250 SEK
Est300 SEK
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SKYLT, gjutjärn, "Motala Verkstad", 1927
Final bid300 SEK
Est500 SEK
CHIFFONJÉ, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Final bid550 SEK
Est600 SEK
FOTPALL, Howardmodell, 1900-/2000-tal
Final bid750 SEK
Est300 SEK
Final bid3,000 SEK
Est2,500 SEK
SUPKOPPAR, 6 st, silver, tot vikt ca 120 g
Final bid1,000 SEK
Est600 SEK
COLLIER, silver, Stigbert, Stockholm 1943
Final bid2,200 SEK
Est2,500 SEK
BORDSLAMPSFOT, mässing, Frankrike, tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Pascal Mourgue, Fermob
Final bid1,600 SEK
Est2,500 SEK
Final bid200 SEK
Est400 SEK