Starts: 26 Mar 2022 10:00Ends from: 3 Apr 2022 16:00

Marsauktion

Marsauktionen är avslutad

Se slutpriser i katalogen nedan

Marsauktion
JOHANNES ANDERSEN, soffbord, Trensum, 1960-tal
Final bid3,800 SEK
Est5,000 SEK
SÄNGBORD, 1 par, omkring år 1900
Final bid4,600 SEK
Est5,000 SEK
KARMSTOL, allmoge, 1800-tal
KARMSTOL, allmoge, 1800-tal
Final bid250 SEK
Est800 SEK
ARNE JACOBSEN, 6 st stolar, "Sjuan", för Fritz Hansen
Final bid4,800 SEK
Est3,000 SEK
Final bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
SWEDESE, fåtölj, 2000-tal
SWEDESE, fåtölj, 2000-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
PALLAR, 3 st, Kinnarps, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BERGÈRE, Louis XIV-stil, 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Est800 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, Louis XVI-stil, 1900-tal
Final bid450 SEK
Est600 SEK
SKRIVBORDSSTOL, Arper, 2000-tal
Final bid550 SEK
Est300 SEK
BRICKBORD, HAY, "Tray Table", samtida
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
KARMSTOLAR, 6 st, Lammhults, 2000-tal
Final bid650 SEK
Est500 SEK
ILMARI TAPIOVAARA, barpallar, 1 par, "Pirkka", Artek, Finland 2014
Final bid1,200 SEK
Est2,000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, 1900-/2000-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets mitt
SOFFBORD, 1900-talets mitt
Final bid450 SEK
Est800 SEK
RÖKBORD, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est600 SEK
MATBORD, 1950-/60-tal
MATBORD, 1950-/60-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
MARTELA, dokumentskåp, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est600 SEK
FÅTÖLJ, "Split Back", Innovation, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
STOLAR, 5 st, 1900-talets mitt, bonad björk
Final bid200 SEK
Est800 SEK
SIDOBORD, 1 par, engelsk stil, sent 1900-tal
Final bid250 SEK
Est600 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets första hälft
Final bid350 SEK
Est400 SEK
DAGBÄDD, Bolia, 2000-tal, Danmark
Final bid1,800 SEK
Est2,500 SEK
SEKRETÄR, rokokostil, 1900-tal
Final bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
SPEGEL MED KONSOLBORD, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
SKRIVBORD MED UPPSATS, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Final bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
PATRICIA URQUIOLA, 4 st, "Comback", karmstolar, Kartell
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
SOFFA, Thonetstil, tidigt 1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
STOLAR, 6 st, "Dune", Pascal Mourgue, Fermob
Final bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
HURTSSKRIVBORD, Grange, England, sent 1900-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
BYRÅ, Grange, England, 1900-talets andra hälft
Final bid750 SEK
Est500 SEK
CHESTERFIELDSOFFA, England, 1900-/2000-tal
Final bid1,500 SEK
Est3,000 SEK
ARNE JACOBSEN, skrivbordsstol "Oxford", Fritz Hansen
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
SKÄNK, Åmells, 1900-talets andra hälft
Final bid3,400 SEK
Est1,500 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJER, 1 par, England, 1900-/2000-tal
Final bid2,800 SEK
Est3,000 SEK
SANDIN OCH BÜLOW, 6 st, barpallar, Materia, "Bönan"
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
BILL STUMPF OCH DON CHADWICK, kontorsstol, Herman Miller,  "Aeron Chair"
Final bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, "Alexandra", Fogia, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Final bid1,900 SEK
Est1,500 SEK
SÄNGBORD / SIDOBORD, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est500 SEK
FOTPALL, Howardstil, samtida
FOTPALL, Howardstil, samtida
Final bid1,300 SEK
Est400 SEK
BARSTOLAR, 2 st, 2000-tal
BARSTOLAR, 2 st, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
SKRIVSTOL, England, 1900-talets andra hälft
Final bid1,200 SEK
Est600 SEK
SÄNGBORD, 1 par, Grange, England, sent 1900-tal
Final bid850 SEK
Est1,500 SEK