Starts: 26 Mar 2022 10:00Ends from: 3 Apr 2022 16:00
Marsauktion
Marsauktionen är avslutad
Se slutpriser i katalogen nedan
PETER FREUDENTHAL, komposition, färgserigrafi
Final bid650 SEK
Est500 SEK
SVEN JONSON, 2 st, färglitografier
Final bid550 SEK
Est800 SEK
AXEL OLSSON, etsning
Final bid200 SEK
Est300 SEK
HANS HAMNGREN, färgetsning
Final bid200 SEK
Est500 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1800-tal, oljemålning
Final bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
OLAVI LAINE, olja på duk, signerad
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
SALVADOR DALÍ, färglitografi, signerad och numrerad 99/250
Final bid6,000 SEK
Est6,000 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, numrerad 41/75 och signerad med blyerts
Final bid30,000 SEK
Est20,000 SEK
ROBERTO MATTA, färgetsning, signerad och numrerad 91/110
Final bid1,200 SEK
Est2,500 SEK
ROBERTO MATTA, färgetsning, signerad och numrerad 98/100
Final bid1,200 SEK
Est2,500 SEK
SVEN OLSSON, skulptur, trä, sannolikt 1960-tal
Final bid1,200 SEK
Est2,000 SEK