Starts: 19 Feb 2022 15:00Ends from: 28 Feb 2022 17:00
Februariauktion
Februariauktionen är avslutad
Se slutpriser i katalogen nedan
- MiscellaneousClear filters
SIGILL, 3 st, bla brons 1900-talets början
Final bid250 SEK
Est300 SEK
LEKSAK, plåt, Kooperativa Förbundet, 1900-tal
Final bid3,200 SEK
Est800 SEK
AINAR AXELSSON, 18 del, bestick, "Extreme", GAB
Final bid350 SEK
Est600 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, gjutjärn, sannolikt tidigt 1900-tal
Final bid650 SEK
Est1,000 SEK
SACCOSÄCK, Fatboy
Final bid500 SEK
Est400 SEK
SACCOSÄCK, Fatboy
Final bid500 SEK
Est400 SEK
VETTAR, 3 st, 2000-tal
Final bid450 SEK
Est400 SEK
DRAGSPEL, Paolo Soprani, Italien
Final bid850 SEK
Est1,500 SEK
VÄGGPENDYL SAMT LAMPETTER, 1 par, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est400 SEK
TRÄLÅDA, Comet, säkerhetständstickor
Final bid200 SEK
Est600 SEK
ELDHUNDAR, 1 par, järn, 1800-/1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
EMALJSKYLTAR, ca 51 st, tidigt 1900-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
TRAKTÖRPANNOR, 4 st, koppar
Final bid200 SEK
Est400 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, Lalo Treasures, resin och metall
Final bid650 SEK
Est600 SEK
SAMLING BIJOUTERIER, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SKRIN, allmoge, 1800-tal
Final bid250 SEK
Est800 SEK
ROLF LIDBERG, skulptur, tomtar
Final bid650 SEK
Est600 SEK
Final bid300 SEK
Est400 SEK
SCHACK-/BACKGAMMONSPEL, 1800-/1900-tal
Final bid4,000 SEK
Est1,000 SEK
SITTPUFFAR, 1 par, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
Final bid200 SEK
Est300 SEK
RESVÄSKA, HATTASK OCH NECESSÄR, 1900-talets mitt
Final bid250 SEK
Est400 SEK
BORDSPENDYL, brons, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
BORDSLAMPA, brons, senempire, 1800-talets mitt
Final bid3,500 SEK
Est4,500 SEK
Final bid450 SEK
Est400 SEK
EMALJSKYLTAR, 7 st, tidigt 1900-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
GITARR, akustisk, Lucky 7
Final bid300 SEK
Est300 SEK
GOLVSTAFFLI, 1900-/2000-tal
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
ULLKORG, Gotland, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est400 SEK
KOPPARBASE, 1800-/1900-tal
Final bid650 SEK
Est1,000 SEK
JORDGLOB, 1900-talets mitt
Final bid400 SEK
Est400 SEK
TEATERKIKARE, mässing och pärlemo, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
STOP, 2 st, tenn, 1800-talets mitt
Final bid200 SEK
Est600 SEK
TAVLOR, 1 par, 1800-tal, akvarell och montage av fjädrar
Final bid650 SEK
Est600 SEK
GRÖTSKÅL, tenn, 1847
Final bid250 SEK
Est600 SEK
TALLRIKAR, 4 st, tenn, 1700-/1800-tal
Final bid300 SEK
Est600 SEK
TRÄLÅDA, Vin & Sprit AB, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Final bid800 SEK
Est400 SEK
MODELLFARTYG, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
HERRBETJÄNT, 1900-talets andra hälft
Final bid2,600 SEK
Est1,000 SEK
MODELLSKEPP, 1900-tal
Final bid950 SEK
Est800 SEK
MODELLSKEPP, 1900-tal
Final bid750 SEK
Est800 SEK
SÄCKPIPA, Skottland 1900-tal
Final bid650 SEK
Est800 SEK
ELDSTÄLL, 3 delar, 1900-talets andra hälft, smide
Final bid200 SEK
Est300 SEK
FIGUR, med belysning, plast, 1900-tal, michelingubbe
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
SACCOSÄCK, Fatboy
Final bid500 SEK
Est400 SEK
HERRBETJÄNT, 1900-/2000-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
RESEKOFFERT, 1900-talets första hälft
Final bid550 SEK
Est400 SEK