Starts: 19 Feb 2022 15:00Ends from: 28 Feb 2022 17:00

Februariauktion

Februariauktionen är avslutad

Se slutpriser i katalogen nedan

Februariauktion
CHARLES OCH RAY EAMES, 4 st karmstolar, "Eames plastic chair DAW", Vitra
Final bid4,200 SEK
Est4,000 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets första hälft
Final bid550 SEK
Est600 SEK
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
HÖRNSKÅP, 1800-tal
HÖRNSKÅP, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est600 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 5 del, Fermob
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 5 del, Fermob
Final bid3,000 SEK
Est2,000 SEK
HANS J WEGNER, gungstol, modell J16, Danmark
Final bid2,600 SEK
Est3,500 SEK
CLUBFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets andra hälft
Final bid5,500 SEK
Est2,000 SEK
KARMSTOL, Fasem, Italien
KARMSTOL, Fasem, Italien
Final bid1,500 SEK
Est600 SEK
SOFFA, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est600 SEK
CHIFFONJÉ, nyrenässans, 1800-talets andra hälft
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
STOLAR, 6 st, barockstil, omkring år 1900
Final bid900 SEK
Est1,200 SEK
TORSTEN JOHANSSON, brickbord, 1960-tal, teak och jakaranda
Final bid9,500 SEK
Est4,000 SEK
FÅTÖLJ, "Lady", by Home Line, 2000-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
SKRIVBORD, jugend, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est800 SEK
PELARBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
KLAFFBORD, omkring år 1900
KLAFFBORD, omkring år 1900
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Final bid6,000 SEK
Est6,000 SEK
SACCOSÄCK, Fatboy
SACCOSÄCK, Fatboy
Final bid500 SEK
Est400 SEK
SACCOSÄCK, Fatboy
SACCOSÄCK, Fatboy
Final bid500 SEK
Est400 SEK
ETAGEHYLLA, omkring år 1900
ETAGEHYLLA, omkring år 1900
Final bid300 SEK
Est400 SEK
PELARBORD, 1800-/1900-tal
PELARBORD, 1800-/1900-tal
Final bid300 SEK
Est300 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Pascal Mourgue, Fermob
Final bid1,500 SEK
Est2,500 SEK
BOKHYLLA / SIDEBOARD, 1940-tal
Final bid800 SEK
Est1,200 SEK
SNURRFÅTÖLJ MED FOTPALL, "Time Out", Conform
Final bid5,000 SEK
Est3,000 SEK
PIGTITTARE, 1800-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BRUNO MATHSSON, soffbord, bok
BRUNO MATHSSON, soffbord, bok
Final bid550 SEK
Est800 SEK
STOLAR, 1 par, "Fröjel" G.A.D, (Gute Art Design)
Final bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
ARMLÄNSTOL, 1700-/1800-tal, med rottingsits
Final bid850 SEK
Est1,800 SEK
PALL, 1800-tal, målad, med hjultrissor
Final bid300 SEK
Est800 SEK
BARSTOLAR, 2 st, "Dundra", Stefan Borselius, Blå Station
Final bid250 SEK
Est800 SEK
STOLAR, 2 st, "Dundra", Stefan Borselius, Blå Station
Final bid250 SEK
Est500 SEK
BARSTOLAR, 2 st, "About a Stool", Hee Welling & Hay
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
BARSTOL, "About a Stool", Hee Welling & Hay
Final bid700 SEK
Est400 SEK
PALLAR, 4 st, "Happy/Stool", Sara Larsson för A2 Design Studio
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
SKRIVBORD, nyrokoko, sent 1800-tal
Final bid800 SEK
Est600 SEK
KLÄDHÄNGARE, "Loop Stand", Hay
Final bid450 SEK
Est800 SEK
Final bid300 SEK
Est400 SEK
SITTPUFFAR, 1 par, 2000-tal
SITTPUFFAR, 1 par, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
HURTSAR/SIDEBOARD, 3 del, sannolikt sent 1900-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
SIDEBOARD, 1950-/60-tal, fanerat med teak
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
STOLAR, 1 par, Skandiform, ek
STOLAR, 1 par, Skandiform, ek
Final bid250 SEK
Est400 SEK
STOLAR, 6 st, "Dune", Pascal Mourgue, Fermob
Final bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
PIERO LISSONI, soffa, Living Divani, Italien
Final bid1,800 SEK
Est2,000 SEK
STOLAR, 8 st, Skandiform, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, grönlackerad metall, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est600 SEK
Final bid300 SEK
Est600 SEK
SOFFBORD, "Trippo", Ulla Christiansson, Karl Andersson & Söner
Final bid400 SEK
Est500 SEK