Starts: 5 Jan 2022 13:41Ends from: 24 Jan 2022 17:00
Januariauktion
Januariauktionen är avslutad
Se slutpriser i katalogen nedan
- MåleriClear filters
EUGEN HOLMBERG, blomsterstilleben, olja på duk
Final bid550 SEK
Est600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal, krogscen, olja på pannå
Final bid300 SEK
Est400 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal, stadsvy över Amsterdam, oljemålning
Final bid550 SEK
Est200 SEK
ROLF HALLENGREN, älg i höstlandskap, olja på duk
Final bid200 SEK
Est400 SEK
FREDERICK PARK FAIRER, interiör med barn, oljemålning
Final bid450 SEK
Est800 SEK
BENGT ERICSON, komposition, blandteknik
Final bid200 SEK
Est300 SEK
LUDVIG WAHLGREN, mor och barn, blandteknik
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
UNO VALLMAN, komposition med skepp, blandteknik
Final bid3,600 SEK
Est3,000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-tal, månskenslandskap, olja på plåt
Final bid400 SEK
Est800 SEK
JOHAN KROUTHÉN, parklandskap, olja på duk
Final bid36,000 SEK
Est40,000 SEK
MINIATYRER, 2 st, bla 1800-tal
Final bid350 SEK
Est500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-talets början, musicerande amoriner, olja på duk
Final bid4,000 SEK
Est4,000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-talets första hälft, stilleben, oljemålning
Final bid500 SEK
Est400 SEK