Starts: 8 Nov 2024 15:20Ends from: 24 Nov 2024 18:00

Höstens utvalda

Include closed lots
3d 1h
Current bid1,800 SEK
Est3,000 SEK
3d 1h
Current bid1,800 SEK
Est3,000 SEK
3d 1h
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, 1800-taets första hälft
Current bid1,500 SEK
Est2,500 SEK
3d 2h
BORDSLAMPA, mässing, Gusums Bruk, 1900-talets första hälft
Current bid5,800 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
3d 2h
BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, Kina, Republik, 1900-tal
Current bid1,400 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
3d 2h
Current bid2,000 SEK
Est4,000 SEK
3d 2h
KANDELABRAR, 1 par, brons, empirestil, 1800-/1900-tal
Current bid7,200 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
3d 2h
ALF SVENSSON, 1 par, bordslampor, Bergboms, 1950-/60-tal
Current bid1,200 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
3d 3h
SYLVIA STAVVE, 1 par, bordslampor, tenn, GAB, 1930-tal
Current bid3,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
3d 3h
Current bid2,800 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
3d 3h
SEPPO KOHO, taklampa, "Victo 4250 pendel", Secto design, samtida
Current bid1,200 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
3d 3h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Gusums Bruk, 1900-talets början
Current bid650 SEK
Est2,000 SEK
3d 3h
BORDSLAMPA, mässing och trä, swedish modern, 1940-tal
Current bid2,800 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
4d 0h
Current bid3,200 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
4d 1h
BORDSLAMPA, silverpläterad mässing, "Woodville", Vaughan, samtida
Current bid2,400 SEK
Est4,000 SEK
4d 1h
Current bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
4d 2h
Current bid1,500 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
4d 2h
PIERRE FORSELL, ljusstake, mässing, "Variabel", Skultuna
Current bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
4d 2h
ACHILLE & PIER GIACOMO CASTIGLIONI, taklampa, "Viscontea", Flos, samtida
Current bid7,400 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
4d 2h
Current bid400 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
4d 3h
Current bid10,500 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
4d 3h
TAKKRONA, bronserad mässing, Frankrike, 1800-tal
Current bid1,100 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
4d 3h
KANDELABRAR, 1 par, mässing, empire, 1800-talets början
Current bid2,000 SEK
Est3,500 SEK
5d 0h
JOSEF FRANK, golvlampa, modell 2326, Firma Svenskt Tenn
Current bid4,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
5d 1h
TAKLAMPA, metall och glas, sk Saturnuslampa, 1930-tal
Current bid1,700 SEK
Est3,000 SEK
5d 1h
Current bid3,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
5d 1h
TAKLAMPA, metall och glas, 1930-tal
Current bid3,600 SEK
Est3,000 SEK
5d 1h
Current bid5,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
5d 1h
KANDELABRAR, 1 par, bronserad mässing, Frankrike, 1800-tal
Current bid1,500 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 2h
ACHILLE & PIER GIACOMO CASTIGLIONI, bordslampa, "Gatto Piccolo", Flos, Italien, samtida
Current bid1,600 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
5d 3h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Skultuna, no 91, 1800-/1900-tal
Current bid2,800 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK